Strona główna Aktualności Dzisiaj premiera Harlan Coben Nie odpuszczaj

Dzisiaj premiera Harlan Coben Nie odpuszczaj

0
PODZIEL SIĘ

Dzisiaj premiera Harlan Coben Nie odpuszczajDzisiaj premiera Harlan Coben Nie odpuszczaj

Fałszywe tożsamości, mroczne rodzinne sekrety i tajemnicze spiski – czyli wszystko to, za co czytelnicy kochają mistrza thrillerów Harlana Cobena!

Nowa powieść mistrza gatunku, który sprzedał ponad 70 milionów książek.

Wielkie sekrety i małe kłamstewka…

Spokojne życie małego miasteczka wkrótce legnie w gruzach.

Detektyw Napoleon „Nap” Dumas z przedmieść New Jersey w ostatniej klasie szkoły średniej stracił brata. Leo i jego dziewczyna Diana zostali znalezieni martwi na torach kolejowych. W tym samym czasie Maura, dziewczyna, którą Nap uważał za miłość swojego życia, zniknęła bez śladu.

Przez piętnaście lat Nap Dumas bezskutecznie szukał ukochanej Maury. I liczył na wyjaśnienie zagadkowej śmierci brata. Wygląda na to, że wkrótce uda mu się poznać tajemnice sprzed lat.

Kiedy śledczy znajdują odciski palców Maury w wynajętym samochodzie należącym do podejrzanego o morderstwo, Nap rozpoczyna gorączkowe śledztwo. Zamiast odpowiedzi natrafia jednak na kolejne niewiadome. Okazuje się, że nie wiedział nic ani o kobiecie, którą kochał, ani o przyjaciołach z dzieciństwa, ani o opuszczonej bazie wojskowej, w pobliżu której dorastał, a przede wszystkim – nie wiedział nic o Leo i Dianie, których śmierć jest o wiele bardziej mroczna i przerażająca, niż kiedykolwiek mógłby sobie wyobrazić.

Inspiracją dla „Don’t Let Go” było wspomnienie z dzieciństwa autora – tajemniczy, ogrodzony obiekt z zakazem wstępu w zalesionej okolicy jego szkoły. Mówiono, że to tajna baza wojskowa, w której przechowywane są pociski nuklearne… Coben z wyczuciem dawkuje napięcie i buduje wielowarstwową, precyzyjną, logicznie poprowadzoną intrygę. Jest w tym prawdziwym mistrzem – Harlan Coben powszechnie uznawany jest za najlepszego autora thrillerów na świecie.

Harlan Coben ma na swoim koncie trzy najbardziej prestiżowe nagrody literackie przyznawane w kategorii powieści kryminalnej, w tym najważniejszą – Edgar Allan Poe Award. Jego książki sprzedały się w ponad 70 milionach egzemplarzy na całym świecie, a każda z nich z miejsca trafiła na szczyty list bestsellerów. Właśnie zawarł spektakularną, wieloletnią i wyłączną umowę z platformą Netflix – w ramach współpracy zrealizowanych zostanie aż 14 ekranizacji. Umowa obejmuje nie tylko tytuły, które Harlan Coben już opublikował, ale również te, które dopiero się ukażą. Na razie zadowolić nas musi jego najnowsza, trzydziesta pierwsza powieść – „Nie odpuszczaj” właśnie trafia do polskich księgarń.

To jeden z gigantów – weź do ręki jeden z jego thrillerów: każdy z nich jest porywający, pełen zwrotów akcji i niespodzianek. W każdej chwili czujesz przyspieszone bicie serca.

Gillian Flynn, autorka bestsellerowej „Zaginionej dziewczyny“

 Wyjątkowa rzecz! Coben sprawia, że Nap i czytelnik błądzą we mgle przypuszczeń. On tymczasem powoli odkrywa kolejne warstwy zbrodni sprzed 15 lat, docierając do sedna przerażającego sekretu.

„Publishers Weekly”

 Harlan Coben (ur. 4 stycznia 1962 w Newark w stanie New Jersey) – amerykański pisarz, autor powieści kryminalnych. W jego książkach często pojawiają się nierozwiązane bądź niedokończone sprawy z przeszłości (morderstwa, tragiczne wypadki, zaginięcia, etc.) oraz wielokrotne zwroty akcji. Akcja jego powieści toczy się najczęściej na terenie stanów Nowy Jork i New Jersey.

Coben urodził się w żydowskiej rodzinie w Newark, tu wychowywał się i uczęszczał do szkoły w Livingston, w stanie New Jersey. Podczas nauki w Amherst College należał do bractwa Psi Upsilon. W tym samym czasie członkiem bractwa był również Dan Brown, autor Kodu Leonarda da Vinci. Obaj autorzy są dobrymi przyjaciółmi do dziś. Po uzyskaniu dyplomu z politologii pracował w branży turystycznej w firmie należącej do jego dziadka. Mieszka w New Jersey wraz z żoną Anne Armstrong-Coben (lekarzem pediatrą) i dziećmi.

Coben był na ostatnim roku w college’u, kiedy uświadomił sobie, że chce pisać. Jako jedyny współczesny autor otrzymał trzy najbardziej prestiżowe nagrody literackie przyznawane w kategorii powieści kryminalnej, w tym najważniejszą – Edgar Poe Award.

Materiały prasowe wydawcy, Wydawnictwa Albatros

TUTAJ recenzja „W domu” Harlana Cobena

TUTAJ recenzja „Już mnie nie oszukasz” Harlana Cobena