Strona główna Aktualności Dzisiaj premiera: Na gigancie Peter May

Dzisiaj premiera: Na gigancie Peter May

0
PODZIEL SIĘ
Dzisiaj premiera: Na gigancie Peter May
Na gigancie Peter May

Dzisiaj premiera: Na gigancie Peter May

Dzisiaj, czyli 30 sierpnia premierę ma jedna z najbardziej wyczekiwanych przez Zbrodnicze Siostrzyczki książek, czyli „Na gigancie” Petera Maya.

May to jeden z naszych ulubionych pisarzy i naprawdę polecamy Waszej uwadze jego twórczość, trylogię z Wyspy Lewis („Czarny dom”, „Człowiek z Wyspy Lewis” i „Jezioro tajemnic”) oraz rewelacyjną „Wyspę powrotów”. Ten szkocki pisarz jak nikt potrafi operować nastrojem, atmosferą i budować takie zagadki kryminalne, że czytelnik z podziwem kiwa głową. Nie stroni od poruszania ważnych problemów historycznych, czy społecznych dotyczących tych wyspiarskich, surowych społeczności.

Co zaproponuje nam Peter May w zupełnie nowej odsłonie?

Oddajmy głos wydawcy:

Pięciu nastolatków z marzeniami.
Pięć dekad strachu.
JEDNA MROCZNA PRAWDA.
„Uciekliśmy w pięciu tamtej brzemiennej w skutki nocy. Miało nas wrócić tylko trzech”.

Glasgow, 1965 rok. Jack Mackay nie wyobraża sobie nudnego, przewidywalnego życia. Ma tylko jedno marzenie: zostać znanym muzykiem. Ale nie zrealizuje go, jeśli zostanie w rodzinnym mieście. Wszystko, co ważne w branży muzycznej, dzieje się w Londynie – tam są Rolling Stonesi, Beatlesi, The Who… Jackowi udaje się przekonać kolegów z zespołu, by uciec z domu i szukać szczęścia w stolicy. Glasgow, 2015 rok. Sześćdziesięciosiedmioletni Jack nie ma odwagi spojrzeć wstecz na swoje szare, pełne niepowodzeń życie. Wciąż nękają go obrazy tego, co wydarzyło się przed pięćdziesięciu laty. Nie może uciec od dręczących go wspomnień.

Londyn, 2015 rok. Nad ciałem martwego mężczyzny w nędznym mieszkaniu na East Endzie stoi bezlitosny zabójca. Nie odczuwa wyrzutów sumienia.

To, co pięć dekad temu zaczęło się jako niewinna pogoń nastolatków za marzeniami, dziś stało się koszmarem na jawie.

Nasza recenzja już wkrótce, a Was zachęcamy szczerze do sięgnięcia po powieści Petera Maya.
Wywiad z Peterem Mayem u nas TUTAJ
Recenzja „Wyspy powrotów” TUTAJ
Korzystałam z materiałów prasowych wydawcy, Wydawnictwa Albatros