Strona główna Recenzje 5 powodów, dla których „Początek” Dana Browna to idealny prezent pod choinkę

5 powodów, dla których „Początek” Dana Browna to idealny prezent pod choinkę

0
PODZIEL SIĘ

5 powodów, dla których „Początek” Dana Browna to idealny prezent pod choinkęCzy szukacie jeszcze prezentów na Święta? Jeśli tak, przedstawimy Wam 5 powodów, dla których warto sprawić komuś przyjemność i kupić mu pod choinkę „Początek” Dana Browna.

Jest akcja

W tych kilka świątecznych dni chętnie zapomnielibyśmy o codziennych problemach. Za oknem zimno, brzuch napełniony doskonałym jedzeniem, na stole świeczka, obok kieliszek czegoś smakowitego: w takich warunkach brakuje jeszcze tylko dobrej lektury i można odpoczywać. Dan Brown pozwoli Wam na kilka godzin zapomnieć o problemach codzienności. Jak nie w Święta, to kiedy?

Jest ciepło

Akcja „Początku” toczy się nie tylko w ciepłym kraju (może w Bilbao i w Barcelonie w zimie nie panują upały, ale aura jest tam o wiele łagodniejsza niż u nas), ale i w przyjemnej porze roku. Bohaterowie doskonale sobie radzą w wieczorowych sukniach i eleganckich smokingach. Kolejny dobry pretekst, żeby odwrócić się plecami do tego, co za oknem.

Jest aktualnie

Danowi Brownowi można zarzucić wiele, ale nie to, że omija ważne, aktualne tematy. W swojej poprzedniej powieści poruszył problem przeludnienia Ziemi. W „Początku” ważnych tematów jest więcej: sztuczna inteligencja, przejmowanie kontroli nad naszym życiem przez roboty, religijny fundamentalizm, dyskusja nad początkiem życia… Przy okazji doskonałej rozrywki można się dokształcić w ciekawych zagadnieniach. Co prawda tylko na poziomie popularnym , ale Dan Brown podaje wiedzę w tak ciekawej formie, że aż chce się później sięgnąć po więcej.

Jest Robert Langdon

Jeśli jesteście miłośnikami poprzednich powieści Browna, nie rozczarujecie się „Początkiem”. Robert Langdon jest równie błyskotliwy jak w poprzednich i … równie niezręczny 🙂 Popada w tarapaty i wydobywa się z nich z wdziękiem, którego mógłby mu pozazdrościć nawet James Bond. No i – podobnie jak Bondowi – tym razem też towarzyszy Langdonowi piękna i inteligentna kobieta.

Jest spisek

Jak zawsze u Dana Browna, tych „złych” jest wielu i są wszechmocni. Jeśli więc, podobnie jak Zbrodnicze Siostrzyczki, uwielbiacie porządnych złoczyńców, ta książka jest zdecydowanie dla Was.

Myślę, że to już dość powodów, żeby kupić „początek” Dana Browna w prezencie komuś, kogo lubicie. A jeśli macie już wszystkie prezenty dla bliskich (czego, zważywszy na szaleństwo w sklepach serdecznie Wam życzymy), kupić „Początek” w prezencie dla siebie!