Planuje przeżyć dziewięć żyć, jak kot. Na razie zrealizowała plan na trzy: jest archeologiem, pisarką i mamą.

Jako archeolog pasjonuje się II tysiącleciem p.n.e. w Grecji, na Krecie i w Turcji. Od 15 lat pracuje w Troi, na legendarnym stanowisku odkrytym przez Heinricha Schliemanna (i, niestety, gruntownie przez tegoż zniszczonym). Oprócz tego bierze udział w kilku mniejszych projektach na Krecie i w Izraelu.

Jako pisarka opublikowała powieść kryminalną ?Ofiara Polikseny?, której akcja toczy się na wykopaliskach archeologicznych w Troi (a więc dwa w jednym). Zawsze jej przeszkadzało, że praca archeologów jest w stylu Indiany Jonesa, wiec postanowiła sama napisać, jak jest naprawdę. W tej chwili pracuje nad kolejną powieścią z cyklu, z tym samym głównym bohaterem, antropologiem Mario Yblem. Tytuł roboczy? Głowa Niobe?, a zamiast rozpalonej słońcem Turcji tłem akcji jest zasypany śniegiem pałac w Nieborowie koło Łowicza.

A jako mama? wiadomo. Jej mottem są słowa słynnej amerykańskiej autorki horrorów Shirley Jackson (mistrzyni, m.in., Stephena Kinga): kiedy ma się dzieci, pisanie powieści kryminalnych to oczywistość, cały czas ma się ochotę kogoś zamordować.