Strona główna Nasze książki Zaułki Zbrodni

Zaułki Zbrodni

0
PODZIEL SIĘ

  

Wrocław jest nie tylko miastem mostów i krasnali, ale też – morderców. Autorzy opowiadań zawartych w książce „Zaułki zbrodni” udowadniają, że nie tylko Eberhardt Mock rozwiązuje kryminalne zagadki stolicy Dolnego Śląska.

 

Oto piętnaście historii, które zabierają nas w podróż po wrocławskich zakamarkach i skrywanych przez nie tajemnicach. Raz mamy do historią nawiązującą do epidemii czarnej ospy we Wrocławiu (Adrianna Michalewska ?Pociąg?). Kiedy indziej poznajemy grono staruszek, które chce rozwikłać zagadkę zniknięcia jednej z koleżanek (Marta Broś ? Rudnicka ?Misja beret?). A innym razem śledzimy szalonego naukowca próbującego odkryć tajemnicę śmierci (Anna Trojanowska ?Czym jest śmierć?). A to zaledwie początek.

„Zaułki… ” to wybór tekstów, które powstały w ramach Kryminalnych Warsztatów Literackich, towarzyszących Międzynarodowemu Festiwalowi Kryminału. Młodzi pisarze doskonalili swe prace pod okiem uznanych pisarzy i krytyków, a efekt może zaskoczyć niejednego wytrawnego miłośnika literatury kryminalnej.

Za Wydawnictwo Dolnośląskie