Strona główna Nasze książki Morderstwo niedoskonałe Agnieszka Krawczyk (SOL 2011)

Morderstwo niedoskonałe Agnieszka Krawczyk (SOL 2011)

0
PODZIEL SIĘ

 

Morderstwo niedoskonałe

 

Granice - najlepsza książka na zimę 2011Granice - najlepsza książka na Gwiazdkę 2011

Najnowsza powieść Agnieszki Krawczyk to połączenie niezwykłej fabuły i humoru, któremu atrakcyjności dodają nieszablonowi bohaterowie. Niespodziewane zwroty akcji, błyskotliwe i śmieszne dialogi, a także zabawna konwencją sprawiają, że lektura staje się fantastyczną rozrywką dla Czytelnika. Powieść otrzymała tytuł ?Książki na zimę? wortalu granice.pl oraz ?Książki na gwiazdkę?

Akcja toczy się w małym wydawnictwie, publikującym wszystko: od kolorowanek dla dzieci po słowniki gwary więziennej. Czwórka bohaterów, Mareczek, Adela, Mizera i Marta codziennie musi borykać się z absurdalnymi i śmiesznymi sytuacjami, o jakie w pracy redaktora nietrudno.  Pewnego dnia okazuje się, że w redakcji zginął rękopis powieści z gatunku SF, którą właściciel firmy postanowił wydać jak najszybciej, gdyż uzyskano na nią dotację. Cóż pozostaje biednym bohaterom, którym udało się odzyskać jedynie 100 stron tego „arcydzieła”, absolutnie nienadającego się do publikacji? Muszą napisać książkę od nowa. W trakcie, okazuje się, że pierwotny autor zaginął bez wieści, a naszymi bohaterami zaczyna interesować się policja. Koledzy podejmują śledztwo na własną rękę, ponieważ bardzo interesuje ich, czy autor żyje, czy też został przez kogoś zamordowany… Książka nie jest typowym kryminałem. To lekka i zabawna powieść obyczajowa, z absurdalnym wątkiem kryminalnym, podobnym do tego w „Lesiu” Chmielewskiej.

Przy czytaniu zaopatrz się w chusteczki higieniczne ? popłaczesz się ze śmiechu!

Z recenzji książki ?Morderstwo niedoskonałe?:
Najnowsza powieść Agnieszki Krawczyk to połączenie niezwykłej fabuły i humoru, któremu atrakcyjności dodają nieszablonowi bohaterowie. Niespodziewane zwroty akcji, błyskotliwe i śmieszne dialogi, a także zabawna konwencją sprawiają, że lektura staje się fantastyczną rozrywką dla Czytelnika.

Czytelnika, dodać należy, który mimowolnie sam może stać się mordercą i ofiarą…
Jak więc odróżnić morderstwo doskonałe od niedoskonałego? Rozwiązując tę zagadkę będziecie płakać ze śmiechu!
Skandalizująca powieść krakowskiej pisarki obnaża pozorne doskonałości świata pisarskiego. Wydawnictwo jest raczej wytwórnią, pisarz jest oszustem i tylko główni bohaterowie próbują przeciwstawić się bylejakości. Niestety, na drodze staje im zbrodnia. W tej powieści jest wszystko.: trup, transseksualista, seks czat i szalone pościgi po Polsce. Agnieszka Krawczyk szydzi z leniwych ?twórców kultury? i z czasów, w których każdy może zostać jej promotorem. Powieść bez tematów tabu, polecana każdemu, kto ma poczucie humoru.
Co łączy mordercę w stroju myszy, autora s-f o 
aparycji Wioletty Villas, czwórkę redaktorów i zaginiona powieść? To bardzo proste: wszyscy są zamieszani w kryminalną intrygę, której tłem jest małe wydawnictwo. W dodatku wcale nie wiadomo, czy naprawdę doszło do morderstwa. Bohaterowie mają ręce pełne roboty: odtwarzają z pamięci stracony rękopis, prowadzą amatorskie śledztwo w sprawie zbrodni i starają się unikać zainteresowania policji.

Nie jest to łatwe, gdy wokół piętrzą się zagadki i pojawiają coraz dziwniejsze postaci: handlujący mistycznym płynem do prania Turek, Wścibska Sąsiadka i utrudniająca pracę stażystka.

 

 

Gdzie można kupić ?Morderstwo niedoskonałe??

Bonito
EMPiK
Merlin