Strona główna Aktualności Strażniczka kłamstwa T.A. Cotterella opis

Strażniczka kłamstwa T.A. Cotterella opis

0
PODZIEL SIĘ
Strażniczka kłamstwa T.A. Cotterella opis
Strażniczka kłamstwa okładka

Strażniczka kłamstwa T.A. Cotterella opis

Nasz weekend ze Strażniczką kłamstwa T.A. Cotterella trwa, a my chcemy Wam dzisiaj powiedzieć coś więcej o tym debiucie. „Strażniczka kłamstwa” startuje w konkurencji „thriller psychologiczny”, ale możecie być pewni, że jest w niej coś więcej, dużo więcej. T.A. Cotterell ma ambicje, by przybliżyć czytelnikom ciekawe środowisko i tło obyczajowe. Bohaterka jest malarką z bogatym życiem wewnętrznym, sporo tu więc (nienachalnie) zaprezentowanych odniesień do sztuki, ładnie wyeksponowanych wrażeń zmysłowych.

A tak zarys fabuły przedstawił nam Wydawca, czyli Amber:

Alice ma doskonałe życie: ukochaną pracę, udane dzieci, wspaniałego męża. Utalentowana malarka ma obsesję na punkcie prawdy i niezwykły dar uchwycenia jej na portretach. I zawsze wierzy swojemu instynktowi. I wie, że poślubiła dobrego człowieka.

Aż pewnej nocy mąż nie wraca do domu…

Był na przyjęciu, za dużo wypił, nic nie pamięta.

A kilka dni później gazety podają informację o śmierci młodej kobiety. Ona była na tej samej imprezie…

Alice przyrzeka sobie, że będzie wspierała męża, aby odsunąć od niego wszelkie podejrzenia. Ale czy zdoła mu wierzyć i z tym żyć?

Szaleństwo wątpliwości i niemożliwych wyborów w imię miłości, rodziny, przyszłości, zawiedzie Alice do zupełnie nieoczekiwanego obłędnego końca. Każdy wybór jest zły. I każdy prowadzi do tragedii…

Weekend ze Strażniczką kłamstwa T.A. Cotterella – kim jest autor?

T.A. Cotterell pracował w londyńskim City, potem jako niezależny dziennikarz pisał artykuły do „The Telegraph” i „The Spectator”, obecnie jest redaktorem w firmie riserczerskiej.

Jego debiutancki thriller Strażniczka kłamstwa to jeden z wiodących tytułów 2017 roku jednego z największych światowych wydawców. Na podstawie powieści ma powstać w Anglii serial telewizyjny.

O Strażniczce Kłamstwa T.A. Cotterella przeczytasz u nas również TUTAJ