Strona główna Do poczytania Profilerzy w akcji – książki Katarzyny Bondy

Profilerzy w akcji – książki Katarzyny Bondy

0
PODZIEL SIĘ

Profilerzy w natarciu! O książkach Katarzyny Bondy


Zachęcamy do przeczytania dwóch książek Katarzyny Bondy: Dziewiątej runy i Tylko martwi nie kłamią z serii o katowickim profilerze Hubercie Mayerze. W Dziewiątej runie (poprzednie wydanie książki, nominowanej do Nagrody Wielkiego Kalibru w 2008 roku nosiło tytuł Sprawa Niny Frank) Mayer pracuje nad sprawą zabójstwa telewizyjnej gwiazdy ? Niny Frank. Serialowa aktorka zginęła w na pozór idyllicznym dworku w Mielniku nad Bugiem. Mayer szybko przekonuje się, że w uroczej mieścinie nic jest takie, jakie się wydaje. Zarówno gwiazda, jak i jej sąsiedzi mieli liczne sekrety i skrywali niejedną tajemnicę. Mayer musi zmierzyć się nie tylko z mordercą, ale i z własnymi traumami.

 

 

Hubert Mayer powraca w kolejnej powieści Katarzyny Bondy Tylko martwi nie kłamią. I tym razem profilera czeka niełatwe śledztwo dotyczące podwójnego morderstwa. Obie zbrodnie dzieli 17 lat i pozornie wydaje się, że nic nie łączy zabójstwa ?śmieciowego barona?, czyli potentata recyklingu Johanna Schimidta ze śmiercią starego protetyka żydowskiego pochodzenia. A jednak ? łączy ich o wiele więcej niż tylko wspólne miejsce śmierci: zabytkowa kamienica przy Stawowej 13 w Katowicach.

 

Książki Katarzyny Bondy są chwalone za znakomitą atmosferę, suspens oraz wielowarstwową intrygę. Jej książki nie są zwykłymi kryminałami ? to również powieści obyczajowe, zręcznie operujące nastrojem; dowcipne i wzruszające. Skrzą się od dosadnego śląskiego języka i cudownie ukazują śląskie realia.

 

Bonda to naprawdę mistrzyni kryminału obyczajowego ? jej opowieści wciągają i hipnotyzują.

Dziewiąta runa Videograf 2011

Tylko martwi nie kłamią Videograf 2010