Strona główna Aktualności Konkurs na opowiadanie kryminalne. MFK 2012 już w październiku.

Konkurs na opowiadanie kryminalne. MFK 2012 już w październiku.

0
PODZIEL SIĘ

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy piszą lub mają zamiar pisać: rusza czwarta edycja ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012!

 

Koniecznie przeczytajcie regulamin

http://festiwal.portalkryminalny.pl/warsztaty-literackie.html?start=1

 

 

Już po raz czwarty Miasto Wrocław i Wydawnictwo EMG zapraszają do udziału w konkursie literackim na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne z Wrocławiem w tle. Nagrodą jest udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich, które odbędą się we Wrocławiu w dniach 16-20 października 2012, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012. Podczas trzech poprzednich edycji nagrodziliśmy już 62 uczestników, Wydawnictwo Dolnośląskie w zeszłym roku opublikowało tom „Zaułki zbrodni” z najlepszymi opowiadaniami z lat 2009 i 2010, ukazały się także debiuty powieściowe dwóch uczestniczek naszych warsztatów – ?Ofiara Polikseny? Marty Guzowskiej (W.A.B. 2012) i „Morderstwo niedoskonałe” Agnieszki Krawczyk (SOL, 2011), a z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że to nie koniec. Warto zatem spróbować. Termin zgłoszeń mija 31 sierpnia 2012 roku. Celem warsztatów jest opracowanie zakwalifikowanych opowiadań lub szkiców opowiadań w taki sposób, by nadawały się do druku. Organizatorzy pokrywają koszty pobytu zwycięzców.

 


 

 

Warsztaty, podobnie jak w poprzednich latach, będą składać się z części ćwiczeniowej oraz wykładów. Zwycięzcy zostaną podzieleni na cztery grupy, każda z nich będzie pracować pod opieką swojego trenera. Podczas zeszłorocznej edycji warsztatów, w której brało udział 26 osób, część ćwiczeniową prowadzili Mariusz Czubaj, Paweł Jaszczuk, Joanna Jodełka i Robert Ostaszewski, a cykl wykładów otwartych dla publiczności wygłosili krytycy literaccy, pisarze, redaktorzy i akademicy. Byli wśród nich między innymi: Marcin Baran, dr hab. Anna Gemra, Marek Harny, prof. Zbigniew Mikołejko, Marcin Sendecki, dr hab. Wojciech Słomczyński, Marcin Świetlicki, Marcin Wroński.

 

Szczegółowe informacje na temat Kryminalnych Warsztatów Literackich oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału: http://festiwal.portalkryminalny.pl/.