Strona główna Nasze patronaty Magdalena Zimniak, Pokój Marty

Magdalena Zimniak, Pokój Marty

0
PODZIEL SIĘ

Nadchodzi nowa Zimniak!

Uwaga, cos dla fanek i fanów niesamowitych klimatów. Już niedługo na Zbrodniczych Siostrzyczkach zaprezentujemy nową powieść Magdaleny Zimniak ?Pokój Marty?. Powieść jest ?w drodze? od wydawcy i muszę przyznać, że nie mogę się na nią doczekać. Fragmenty, które można przeczytać w Internecie mają niesamowita atmosferę. Nic dziwnego, bo autorka przyznaje, że uwielbia Edgara Allana Poe, Emily Brontë, Dostojewskiego i Kinga. Przed rozpoczęciem czytania upewnię się więc, że mój partner nie wyjeżdża w najbliższym czasie w delegację. Nie chciałabym po tak mrocznej lekturze być w domu sama, tylko z dwójką nieletnich, śpiących jak kamienie, dziatek.

 

 

Magdalenę Zimniak fascynują ekstrema. Kiedy w młodości wzięła się za tenisa, doszła do drugiego miejsca w Polsce w kategorii juniorów młodszych. Kiedy widzi górę, musi na nią wleźć: im wyższa i bardziej stroma, tym lepiej. Kiedy widzi stok narciarski, musi z niego zjechać (a jeśli komuś przeszkadza minus dwadzieścia stopni, to jego problem). Jeśli swoją pasję do ekstremalnych przeżyć zawarła w powieści, będzie to doskonała lektura na długie wieczory i bezsenne noce.

 

Magdalena Zimniak omal nie zrezygnowała z marzeń o pisaniu już w (późnym) dzieciństwie. Kiedy nauczycielka, w ramach ćwiczeń kaligrafii, kazała jej przepisywać teksty z książek, stworzyła własną historię. Pani od polskiego rzuciła na nią okiem i stwierdziła, że charakter pisma niestety nie uległ poprawie. Każdy by się załamał. Możemy się więc cieszyć, że w międzyczasie upowszechniły się komputery i pisarz nie musi już skrobać piórem. Czekamy na nową Zimniak!