Strona główna Aktualności Konkurs Książka na lato

Konkurs Książka na lato

0
PODZIEL SIĘ

Ostatnie dni głosowania na najlepsze książki na lato!

Kryminał? Powieść sensacyjna? A może książka o miłości? Jaką książkę najlepiej zabrać ze sobą na plażę, a jaką spakować do plecaka by delektować się lekturą na górskich szczytach? Konkurs ?Najlepsza książka na lato? jest niczym drogowskaz, który wskaże drogę do? dobrej literatury. Trwają ostatnie dni głosowania. To ostatnia szansa, by powalczyć o czytnik eClicto.pl, oddając głos na książki biorące udział w plebiscycie i zachęcając przyjaciół do zagłosowania.

 

 

Do walki o tytuł tej najlepszej pod letnim słońcem stanęło 60 gorących tytułów w różnych kategoriach. Poznaliśmy już listę tytułów, które otrzymały nominacje i prawo do dalszej walki o laur zwycięstwa.

Na stronie internetowej konkursu i plebiscytu ? www.ksiazkanalato.pl ? zapoznamy się z nominowanymi książkami i możemy oddać głos na te spośród nich, które będą nam towarzyszyły podczas wakacyjnego wypoczynku ? niezależnie od tego, gdzie zażywać będziemy relaksu.
? Swoje typy wskazywać będzie zarówno profesjonalne jury, jak i Internauci, na których dodatkowo czekają atrakcyjne nagrody. Książkowe, oczywiście ? dodaje Sławomir Krempa, redaktor naczelny wortalu literackiego Granice.pl ? Nagrodą dla osoby, która najbardziej aktywnie zachęcać będzie przyjaciół do głosowania, jest natomiast czytnik e-booków, ufundowany przez księgarnię eClicto.pl

 


Co kto lubi, czyli kategorie konkursowe
Historie mroczne i pełne krwi, morderstw, podejrzanych i tych, którzy walczą o sprawiedliwość, czyli kryminał, sensacja, thriller. Układanki z życia, czyli powieści obyczajowe, romanse, rady i wskazówki na każdy tematy, czyli poradniki, podróże dalekie i bliskie (ale zawsze literackie). Prawdziwe perły literatury, czyli perły z lamusa, literatura piękna, książki dla młodzieży i dzieci, fantastyka, a także przepis na szczęście ? kropelka optymizmu i pozycje dla rodziców. Pomiędzy zgłoszonymi tytułami w tych kategoriach trwa zacięta walka.

Poznajmy zatem nominowane pozycje z zakresu kryminału i sensacji:

?Zabójcze marzenia? Sophie Hannah (Wydawnictwo: G+J Gruner+Jahr PL) ? nominacja jury oraz internautów,

?Boy7? Mirjam Mous (Wydawnictwo: Dreams) ? nominacja jury,
?Ślad życia, ślad śmierci? Paul L. Maier (Wydawnictwo: Promic) ? nominacja jury oraz internautów,
?Wieczorny seans? Krzysztof Beśka (Wydawnictwo: MG) ? nominacja internautów

Zażarta walka już się rozpoczęła, a ogłoszenie zwycięzców w plebiscycie ?Najlepsza książka na lato? nastąpi już 2 czerwca 2012 roku o godzinie 13:00 podczas Targów Książki dla dzieci w Krakowie.


Zapraszamy na stronę konkursową, www.ksiazkanalato.pl, gdzie można zapoznać się ze zgłoszonymi tytułami, dokonać ich zakupu oraz oddać głos na swoich faworytów. To właśnie wśród osób głosujących zostaną rozdysponowane cenne nagrody książkowe oraz e-czytnik.


Przypominamy, że zakończyły się już gorące zmagania w konkursie ?Najlepsza książka dla młodych czytelników?, a za pośrednictwem strony www.ksiazkamlodych.pl warto zapoznać się z tymi tytułami, które jurorzy i internauci uznali za idealne prezenty na Dzień Dziecka.