Strona główna Aktualności Wczorajsza premiera: Jussi Adler-Olsen „Pogrzebany”

Wczorajsza premiera: Jussi Adler-Olsen „Pogrzebany”

0
PODZIEL SIĘ

Dziś premiera: Jussi Adler-Olsen „Pogrzebany”Wczoraj miała miejsce premiera książki, na która bardzo czekałyśmy. Bo – pewnie tak samo jak Wy – uwielbiamy powieści Jussiego Adlera-Olsena i jego pokręcony Departament Q! Ruszajcie do księgarń! My już czytałyśmy i zapewniamy Was: warto!

Piętnastoletni Marco przez lata był tłamszony przez swego stryja Zolę, głowę klanu zmuszającego chłopaka do niewolniczego, przestępczego życia.

Gdy Marco dowiaduje się, że stryj chce go okaleczyć, by zwiększyć jego możliwości zarobkowe, dokonuje niemożliwego – wyrywa się z żelaznego uścisku krewnych. Ale szczęście chłopaka trwa krótko – przypadkowe odkrycie mrożącej krew w żyłach tajemnicy klanu sprawia, że znów zmuszony jest do desperackiej walki o życie. Czy ratując siebie, zdecyduje się wydać stryja i pogrąży tym samym zamieszanego w sprawę ojca?
Dla Carla, Assada i Rose, powoli wgryzających się w śledztwo prowadzące do korupcji w sektorze bankowym, szwindlu na poziomie ministerialnym i odległej afrykańskiej dżungli, jasne jest, że nie tylko rodzina chce zamordować Marca. Mørck nie potrafi zapomnieć żarliwego spojrzenia chłopaka, a potężne, kłębiące się wokół niego siły wywołują w nim poruszenie.
Czy to zadanie przerośnie Departament Q?

„Porywająca opowieść”. Guardian

„Wciągająca”. Sunday Express