Strona główna Aktualności Dziś premiera: „Gdybyście ją znali” Emilie Elgar

Dziś premiera: „Gdybyście ją znali” Emilie Elgar

0
PODZIEL SIĘ

Dziś premiera: „Gdybyście ją znali” Emilie ElgarKobieta w śpiączce. Mężczyzna, który mógłby ją ocalić. Gdyby tylko był w stanie mówić.

 

„Gdy się obudzi, wszystko się wyjaśni, a  ona znowu będzie wolna”

 

Kiedy młoda, piękna Cassie Jensen zostaje przywieziona na oddział intensywnej terapii po wypadku, któremu uległa na spacerze z psem, pielęgniarka Alice Marlowe ma wrażenie, że skądś ją zna. Zaczyna przyglądać się Cassie i jej bliskim i odkrywa to, co jej pacjentka ukrywała przed całym światem, nawet ukochanym mężem i najbliższą rodziną. Ogarnięta obsesją Alice gotowa jest poświęcić swoją pracę, by odkryć jej tajemnice.

Frank, pacjent z tego samego oddziału, słyszy i widzi wszystko, co się wokół niego dzieje, ale nie jest w stanie mówić.

Cierpi na zespół zamknięcia – ma bezwładne ciało, ale doskonale sprawny umysł. Docierają do niego słowa, które padają nad łóżkiem Cassie. Wkrótce odkrywa, że Cassie jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Jednak nie jest w stanie przekazać informacji detektywom, których śledztwo utknęło w martwym punkcie.

Czy ktoś odkryje, kim naprawdę była Cassie Jensen? Czy wyjdzie na jaw prawda o jej pozornie doskonałym życiu? I dlaczego naprawdę tamtej nocy wyszła z domu?

Wspaniałe życie czy… idealne kłamstwo?

„Cudownie zwodnicze spiętrzenie napięcia” – Guardian

O Autorce:

Emily Elgar – studiowała na uniwersytecie w Edynburgu, pracowała w organizacji non-profit udzielającej wsparcia pracowniczkom i pracownikom seksualnym w Wielkiej Brytanii. Ukończyła kurs kreatywnego pisania, a „Gdybyście ją znali” to jej pierwsza powieść.