Strona główna Aktualności David Young „Stasi i wilk”

David Young „Stasi i wilk”

0
PODZIEL SIĘ

Podobno jest to historia oparta na faktach. Podobno ktoś opowiedział ją Youngowi. Podobno ten ktoś sam pracował w Stasi, albo znał kogoś innego, kto tam pracował. Podobno…

David Young „Stasi i wilk”

David Young w drugim ze swoich wschodnioniemieckich kryminałów zatytułowanym „Stasi i wilk” stworzył sytuację – koszmar. Giną niemowlęta, chłopiec i dziewczynka, bliźnięta. Chłopiec zostaje odnaleziony martwy, wciśnięty w aktówkę wyrzuconą z pociągu. Dziewczynka być może nadal żyje.

Liczy się każda godzina. Ale nie można tak normalnie prowadzić śledztwa, bo to wschodnie Niemcy, rok 1975, ideologia wygrywa ze zdrowym rozsądkiem. Zamiast przetrząsać mieszkania i przesłuchiwać ludzi milicjanci muszą działać zgodnie z partyjną linią, a do tego tracić czas na ideologiczne zebrania.

W tej książce głównym bohaterem nie jest milicjantka ani morderca, ale duszna atmosfera i koszmarne otoczenie: nowowybudowane miasto Halle-Neustadt, las kilkunastopiętrowych bloków bez adresów, molochów w których gnieżdżą się tysiące ludzi i które starannie skrywają swoje tajemnice.

Zaciekawiłyśmy Was? Zajrzyjcie jutro na naszego fejsbukowego fanpejdża. Mamy dla Was konkurs, a w nim do wygrania aż trzy komplety książek Davida Younga „Stasi i dziecko” oraz „Stasi i wilk”. Zapraszamy!