Strona główna Inne Zbrodnicze Siostrzyczki

Zbrodnicze Siostrzyczki

0
PODZIEL SIĘ

Kim są Zbrodnicze Siostrzyczki?
To grupa pisarska założona przez trzy autorki kryminałów: Martę Guzowską (?Ofiara Polikseny? WAB 2012), Agnieszkę Krawczyk (?Morderstwo niedoskonałe? SOL 2011) i Adriannę Michalewską (?Zaułki zbrodni? Wydawnictwo Dolnośląskie 2011), która opuściła portal w 2014 roku. Wszystkie jesteśmy laureatkami konkursu na opowiadanie kryminalne z Wrocławiem w tle organizowanego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału (w 2009 i 2010 roku), mamy też na koncie wiele nagród indywidualnych. Wspólnie opublikowałyśmy „Mordercze miasta” i „Kryminalny Wrocław” – tomy opowiadań o miastach, które zabijają. Naszym hasłem jest ?Siła Sióstr? ? chcemy, by dołączyły do nas wszystkie kobiety piszące kryminały i czytające tego rodzaju powieści. Pokażmy ile nas jest, wymieńmy się doświadczeniami i spostrzeżeniami.

 

Co robimy?
Na razie głośno gramy na naszych bębnach, by zwołać do nas inne Siostrzyczki. Przybywajcie! Piszcie, publikujcie i reklamujcie się u nas! Naszym celem jest promocja polskiej literatury kryminalnej pisanej przez kobiety. Czy wiecie, że ponad 60% czytelników książek w Polsce to kobiety? A wiecie, że najpopularniejszym gatunkiem nie jest wcale romans, a kryminał i sensacja? No to już wiecie!

Jak to zrobimy?
Przez stronę internetową Zbrodniczych Siostrzyczek, którą przekształcimy w portal, przez forum dla czytelników i sympatyków oraz klub Zbrodniczych Siostrzyczek, do którego może wstąpić każdy zainteresowany powieściami kryminalnymi (nie tylko pisanymi przez kobiety). Będziemy publikowały recenzje powieści i filmów kryminalnych, sprawozdania z festiwali literackich, wywiady z pisarzami. Chcemy poprowadzić też miniwarsztaty pisarskie dla początkujących autorów.

Czekamy?
Na Was ? Zbrodnicze Siostrzyczki i Braciszkowie. Dołączcie do nas!