Strona główna Nasze patronaty Weekend z „Milczeniem czasu” Ragnara Jónassona

Weekend z „Milczeniem czasu” Ragnara Jónassona

0
PODZIEL SIĘ
Weekend z Milczeniem czasu Ragnara Jonassona
Milczenie czasu

Weekend z „Milczeniem czasu” Ragnara Jónassona.

W ostatni wtorek swoją premierę miała powieść „Milczenie czasu” Ragnara Jónassona. To już czwarta powieść, tego autora ukazująca się nakładem wydawnictwa Amber. Wcześniejsze to „Milczenie lodu”„Milczenie nocy” i „Zaćmienie”. Cała tetralogia nosi tytuł „Mroczna wyspa lodu”

„Milczenie czasu” to prawdziwie mroczny skandynawski kryminał, z niezwykła atmosferą, napisany wciągającym poetyckim językiem i trzymający w napięciu od początku do końca.

Prawdy nie pogrzebie czas. Ani zbrodnia…

Siglufjörður – mroczne miasteczko na krańcu Islandii. Tu nikt nie ufa nikomu, a samotność przytłacza jak arktyczna noc.
Ari Thór, młody policjant, niedoszły ksiądz z bolesną przeszłością, musi tu walczyć ze zbrodnią równie często, jak z samym sobą…
A teraz Siglufjörður zaatakował zabójczy wirus. Jest odcięte od świata kwarantanną. Ludzie zamknęli się w domach, na pustych, zalanych deszczem ulicach wyje wiatr. Ari Thór jest sam wobec niepokojącej tajemnicy:
Pewien mężczyzna przyniósł mu starą rodzinną fotografię. Chciał się dowiedzieć, kim jest jedyna nieznajoma postać. Ari Thór musi wydostać się z miasta, by odkryć, co stało się pół wieku temu nad odludnym fiordem, w odosobnionym domu, gdzie mieszkały dwa małżeństwa.
Pomóc mu może tylko Ísrún, dziennikarka, która już kiedyś mu pomogła. Lecz Ísrún jest w dalekim Reykjaviku i prowadzi własne, coraz bardziej przerażające śledztwa w sprawie porwania dziecka i zabójstwa syna polityka. Mimo to angażuje się w zagadkę śmierci młodej kobiety sprzed lat.
Trzy sprawy, trzy zbrodnie… I ta sama pewność, że dawne winy nie umierają i mają dramatyczny ciąg dalszy…

RAGNAR JÓNASSON to islandzki mistrz literatury kryminalnej, który pierwszą powieścią wszedł do światowej czołówki. Milczenie lodu ukazało się w małym wydawnictwie, bez reklamy i marketingu. Mimo to zdobyło 1. miejsce na liście Amazonu i nominację do prestiżowej amerykańskiej nagrody Barry Award. „Independent” uznał je za jeden z najlepszych kryminałów 2015. Telewizyjne prawa do cyklu z Arim Thórem kupił brytyjski producent On The Corner, zdobywca Oscara i Bafta Award.
Ragnar Jónasson mieszka w Reykjaviku z żoną i dwiema córkami. Na co dzień pracuje jako prawnik i wykładowca prawa autorskiego.

Materiały prasowe wydawcy Wydawnictwa Amber

Weekend z „Milczeniem czasu” Ragnara Jónassona TUTAJ i TUTAJ