Strona główna Aktualności Weekend z Uwięzioną dziewczyną K.L. Slater

Weekend z Uwięzioną dziewczyną K.L. Slater

0
PODZIEL SIĘ

Weekend z Uwięzioną dziewczyną K.L. SlaterWeekend z Uwięzioną dziewczyną K.L. Slater

Rozpoczynamy nasz Weekend z Uwięzioną dziewczyną K.L. Slater.

O tej powieści tak wypowiedziała się B.A. PARIS, autorka Za zamkniętymi drzwiami: „Świetna, bardzo inteligentna. Jeśli szukasz dobrej książki, to polecam ją absolutnie!”

A tak my ją oceniłyśmy na okładce: „Uwięziona dziewczyna to niepokojący, zwodniczy thriller pełen mylnych tropów. Czytałam, a strach odbierał mi oddech. Świetna książka!”
Agnieszka Krawczyk, portal Zbrodnicze Siostrzyczki

K.L Slater, bestsellerowa autorka thrillerów psychologicznych jest nam już znana z powieści Niebezpieczna dziewczyna TUTAJ

Gdyby się pokusić o krótką charakterystykę jej książek, trzeba powiedzieć, że są przejmujące pod względem psychologicznym i bardzo przemyślane jeżeli chodzi o fabułę. Slater nieustannie zaskakuje czytelnika, a nas, wielbicieli thrillerów psychologicznych, niełatwo jest już zadziwić. Cechami wyróżniającymi jej prozę są: ujęcie tematu (dobre zbadanie psychologicznej motywacji niezwykle interesujących postaci), nastrój (narastająca groza) i konstrukcja fabuły. W tym Slater jest spektakularna. Pamiętamy z Niebezpiecznej dziewczyny, że tam narratorką była nieszczególnie „ogarnięta” życiowo Anna, która stopniowo traci panowanie nad swoim losem. Mimo to bohaterka jest fascynująca, a jej życie – niezwykłe. Anna jest „dziwna”, ale gdy ją lepiej poznamy, odkryjemy zaskakujące szczegóły i motywacje.

Powieści, które zastanawiają

Podobnie jest w Uwięzionej dziewczynie. Znowu ciekawa sceneria i równie intrygująca bohaterka – szpital i zamknięta w nim (także symbolicznie, bo w śpiączce) pacjentka. Jak pisze w krótkiej notce wydawca: „Ona słyszy ich, ale oni nie słyszą jej. Myślą, że jest w śpiączce i już się nie wybudzi. Musi znaleźć sposób, żeby ją usłyszeli. Tylko wtedy uratuje małą dziewczynkę i siebie…”

Jaka tajemnica się za tym kryje i co właściwie się dzieje? W powieściach K.L. Slater nic jest proste ani oczywiste, i to stanowi największą siłę jej thrillerów.

Zaskoczenie i zdumienie – to oferuje nam autorka na końcu. Warto jest odłożyć powieść z poczuciem, że nie rozgryzło się zagadki podczas lektury, a pisarka zaserwowała nam niejeden twist.

Powieści K.L. Slater zostały sprzedane w 800 tysiącach egzemplarzy w ciągu roku!
Bestsellery Top 3 brytyjskiego Amazonu

O Uwięzionej dziewczynie u nas TUTAJ