Strona główna Aktualności Wczorajsza premiera: Laura Lippman „Coraz głębiej”

Wczorajsza premiera: Laura Lippman „Coraz głębiej”

0
PODZIEL SIĘ

Wczorajsza premiera: Laura Lippman „Coraz głębiej”Od wczoraj możecie kupić nową powieść jednej z najpopularniejszych amerykańskich autorek kryminałów. Stephen King powiedział o niej: „Ta powieść rozwala system. Powinniście od razu zabrać się do czytania”.

Louisa „Lu” Brant, nowa prokuratorka okręgowa, pierwsza kobieta na tym stanowisku, ma ogromne ambicje, tym bardziej, że ten urząd sprawował kiedyś jej ojciec. Kiedy dostaje kontrowersyjną sprawę o morderstwo kobiety, w którą zamieszany jest cierpiący na zaburzenia psychiczne włóczęga, pragnie uniknąć czyhających na nią pułapek i zapewnić sobie polityczny sukces. Jednak w trakcie przygotowań do procesu, natrafia na wątki dotyczące własnej rodziny: oskarżonym jest dawny znajomy jej brata, AJ.

Kiedy Lu miała dziesięć lat, AJ ocalił przyjaciela kosztem życia innego człowieka.

Ława przysięgłych oczyściła wtedy osiemnastolatka ze wszystkich zarzutów. Działał w obronie koniecznej. Sprawiedliwości stało się zadość. Ale czy na pewno wszystko w tej sprawie jest jasne? Może krążące wówczas pogłoski o gwałcie dokonanym na siostrze ofiary nie były zemstą odrzuconej nastolatki? Może prawo nie chroni ofiar, tylko tych uprzywilejowanych?

Pogrążając się coraz głębiej w przeszłości, Lu musi stawić czoło coraz bardziej zaskakującym odkryciom. Prawo, które stanowiło do tej pory fundament jej życia, okazuje się zawodne i nie może udzielić odpowiedzi na wszystkie jej pytania.

Każda rodzina ma swoje tajemnice, czasem bardzo bolesne, szczególnie dla tych, którzy je skrywają. Lu po raz pierwszy uświadamia sobie, że być może wolałaby nie znać całej prawdy. I że decyzja, którą będzie musiała podjąć, będzie najtrudniejszą w jej życiu.

 

Jej powieści to nie tylko intryga, każda z nich jest także poruszającą wyprawą w głąb ludzkich dusz. To po prostu jedna z najlepszych autorek kryminałów. – Tess Gerritsen

 

Laura Lippman to jedna z moich ulubionych autorek. Czytając jej powieści, zapominam o całym świecie. Jej proza sprawia, że zaczynam marzyć o życiu pełnym ekscytacji i zagrożeń. – Mindy Kaling

 

To jedna z najlepszych i najbardziej osobistych powieści Laury Lippman. Wszystkie jej książki są doskonale przemyślane, wciągające, pokrzepiające i mądre, ona zaś jest jedną z kluczowych pisarek naszych czasów, a jej dwadzieścia powieść przypomina, dlaczego tak jest. – „Washington Post”

 

Laura Lippman jest jedną z najlepszych i najsławniejszych twórczyń literatury kryminalnej. Mroczny klimat, postaci o pogmatwanych psychikach i życiorysach oraz misternie spleciona fabuła przyniosły jej książkom wszystkie najbardziej prestiżowe nagrody gatunku: Edgar Award, Agatha Award, Anthony, Barry i Shamus Award. To, co ukryte (Marginesy 2017) doczekało się ekranizacji. W filmie w reżyserii Amy Berg zagrały m.in. Diane Lane i Dakota Fanning.