Strona główna Aktualności Premiera: Antti Tuomainen KOPALIŚMY SOBIE GRÓB

Premiera: Antti Tuomainen KOPALIŚMY SOBIE GRÓB

0
PODZIEL SIĘ

Premiera: Antti Tuomainen KOPALIŚMY SOBIE GRÓB

Jeśli lubicie kryminał skandynawski, ale jesteście już trochę zmęczeni Szwecją i Norwegią (chociaż Zbrodnicze Siostrzyczki naprawdę nie rozumieją, jak można się zmęczyć Harrym Holem) mamy coś dla Was. Finlandia. Śnieg po uszy, a nawet wyżej. Wyjątkowo łagodna zima, zaledwie minus piętnaście. I dziennikarz rozdarty między śledztwem w sprawie zatruwającej środowisko kopalni, a własną rodziną. Dzisiejsza premiera: Antti Tuomainen „Kopaliśmy sobie grób” jest bardzo klimatyczna i bardzo nastrojowa. No i ten śnieg… W sam raz na letnie upały.

 premiera: Antti Tuomainen KOPALIŚMY SOBIE GRÓB

Jak daleko byś się posunął, żeby ochronić to, co kochasz?

Płatny zabójca, dziennikarz na tropie wielkiej afery, rozpadająca się rodzina, mordowani członkowie zarządu spółki i kopalnia w Laponii wypluwająca toksyczne sekrety, które mogą ich wszystkich zniszczyć.

Styczniowy mróz sprawia, że życie w Helsinkach zwalnia. Ale nie w przypadku Jannego Vuori. Jego życie wyraźnie nabiera tempa. Po pierwsze, pojawia się ojciec, który zniknął przed trzydziestu laty; po drugie, otrzymuje anonimowy e-mail, który budzi  w nim – dziennikarzu z krwi i kości – potrzebę tropienia. Potrzebę tak silną, że Janne jest gotowy zaryzykować utratę najbliższej osoby, a nawet własnego życia.