Strona główna Aktualności Premiera antologii „Kryminalna 13” z opowiadaniami Zbrodniczych Siostrzyczek

Premiera antologii „Kryminalna 13” z opowiadaniami Zbrodniczych Siostrzyczek

0
PODZIEL SIĘ

Z radością informujemy o premierze antologii oficyny RW2010 zatytułowanej „Kryminalna 13” (ebook) zawierającej 13 najlepszych opowiadań, w tym trzy prace Zbrodniczych Siostrzyczek. Marta Guzowska napisała tekst „Okno na sklep komputerowy”, które wielbiciele gatunku na pewno skojarzą z filmem Hitchcoca, a przedstawiające przewrotną historię ojca na urlopie rodzicielskim. Agnieszka Krawczyk zaproponowała diaboliczne wyjaśnienie tajemniczej śmierci poety Edgara Allana Poe, zaś Adrianna Michalewska pokazała nam, że pogrzeb może stać się okazją do przestępstwa prawie doskonałego.

A oto, co pisze o antologii wydawca RW2010:

Zebraliśmy w jednym miejscu 13 opowiadań. Namówiliśmy 13 osób, żeby zechciały zamieścić swoje opowiadania w naszej antologii. Poprosiliśmy tych autorów i autorki, aby zostali ?trzynastoma gniewnymi? i wzięli udział w pracach profesjonalnego, kompetentnego i niezależnego jury. I najważniejsze ? przekonaliśmy ich, żeby zechcieli pośrednio ufundować połowę nagrody…

I tak powstała niezwykła antologia ?Kryminalna 13?. Dochód z jej sprzedaży przeznaczony zostanie na sfinansowanie kampanii reklamowej dla wybranej przez jurorów najlepszej nadesłanej powieści.

Zapraszam do lektury opowiadań kryminalnych, sensacyjnych, z tajemnicą, czasem z fantastyczną nutą, tekstów na wskroś współczesnych oraz sięgających w przeszłość, a nawet dotykających wydarzeń i postaci historycznych. Przed Wami ponad 250 stron, 13 autorów i jeden motyw…

SPIS TREŚCI

1.Anna Klejzerowicz PODWÓJNY TRUP
2. Marta Guzowska OKNO NA SKLEP KOMPUTEROWY
3. Katarzyna Bonda SUKNIA ŚLUBNA
4. Adrianna Michalewska TRUP NA CMENTARZU
5. Romuald Pawlak STARY LÓD
6. Jacek Skowroński PRZELOTKA
7. Konrad Staszewski BILET W JEDNĄ STRONĘ
8. Alicja Minicka STRACH
9. Katarzyna Rogińska ŚPIĄCY POLICJANT I SAMOBÓJCA
10. Iwona Mejza ALIBI
11. Agnieszka Krawczyk ŚMIERĆ POETY
12. Marcin Rusnak NIEZWYKŁE ŚLEDZTWO DOKTORA JUNGA
13. Agnieszka Hałas TAJEMNICZE ZNIKNIĘCIE BERNADETY

REGULAMIN KONKURSU ?KRYMINALNA 13?


1.

Oficyna wydawnicza RW2010 ogłasza konkurs na powieść kryminalną.

2.
Konkurs jest otwarty; mogą wziąć w nim udział wszyscy zainteresowani, po spełnieniu warunków z p. 3.

3.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest nadesłanie do 30 czerwca 2014 roku na adres:
admin@rw2010.pl
utworu spełniającego następujące kryteria:

a) powieść kryminalna,
b) objętość minimum 150 stron (240 000 znaków ze spacjami),
c) dostarczona w formacie DOC, RTF, ODT,
d) wysłana mailem na wskazany adres poczty elektronicznej,
e) z załączonymi w treści maila danymi kontaktowymi Autora, oraz
f) oświadczeniem, że jest to utwór oryginalny, niepublikowany i Autor posiada do niego pełnię materialnych praw majątkowych, i
g) oświadczeniem, że przyjmuje do wiadomości oraz akceptuje regulamin konkursu.

4.
Kolegium redakcyjne w dniach od 1 lipca do 31 sierpnia dokona wstępnej selekcji nadesłanych utworów, wyróżniając spośród nich te, które przy spełnieniu w/w kryteriów gwarantują jednocześnie odpowiedni dla potrzeb publikacji poziom literacki.

5.

Wyróżnione utwory zostaną przekazane wszystkim jurorom, którzy wybiorą spośród nich zwycięzcę konkursu.

6.

W jury konkursu zasiądą wszyscy autorzy opowiadań opublikowanych w towarzyszącej konkursowi antologii ?Kryminalna 13? (Anna Klejzerowicz, Marta Guzowska, Adrianna Michalewska, Romuald Pawlak, Jekatierina Aleksandrowna Bonda, Jacek Skowroński, Konrad Staszewski, Alicja Minicka, Katarzyna Rogińska, Iwona Mejza, Agnieszka Krawczyk, Marcin Rusnak, Agnieszka Hałas).

7.

Nagrodą dla wyróżnionych w konkursie prac będzie możliwość ich publikacji w Oficynie wydawniczej RW2010, pod warunkiem zaakceptowania przez Autora standardowych warunków umowy wydawniczej.

8.

Nagrodą główną dla zwycięzcy będzie publikacja utworu w Oficynie wydawniczej RW2010, połączona z kampanią promocyjną w mediach, o budżecie równym zyskom ze sprzedaży antologii ?Kryminalna 13?.

9.

Oficyna wydawnicza RW2010 zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród, nieprzyznania nagrody głównej i odwołania konkursu w przypadku braku zainteresowania ze strony uczestników.

10.
O wynikach konkursu poinformujemy 31 października 2014 roku na stronie
www.rw2010.pl

i na stronie
www.facebook.com/RW2010pl.