Strona główna Aktualności „Ostatni rozdział” – pawilon Katarzyny Bondy od jutra dostępny

„Ostatni rozdział” – pawilon Katarzyny Bondy od jutra dostępny

0
PODZIEL SIĘ

„Ostatni rozdział” – pawilon Katarzyny Bondy od jutra dostępny

Wszystko ma swój koniec

Różne światy w jednym miejscu. OSTATNI ROZDZIAŁ łączy klimat łódzkich ulic, niebezpiecznych mafijnych porachunków prosto z Trójmiasta, grozy podlaskich lasów i atmosferę nieuchronnego końca. Zdradza także, w jaki sposób pracuje nad swoimi powieściami jedna z najpopularniejszych polskich pisarek, jak wygląda jej pokój, co czyta i jak tworzy misterną fabułę kryminalnych opowieści. Na odwiedzających czeka mnóstwo osobliwości prosto z kart kryminałów Katarzyny Bondy oraz prywatne rzeczy autorki, dzięki którym powstaje literacka fikcja.

Po raz pierwszy w Polsce czytelnicy zostaną zaproszeni do wyjątkowego miejsca, w którym rzeczywistość przenika się z fikcją literacką. Pawilon OSTATNI ROZDZIAŁ na Bulwarach Wiślanych w Warszawie to świat bohaterów powieści Katarzyny Bondy, jak i przeniesione w sferę publiczną jej prywatne miejsce pracy. Już 16 maja każdy będzie mógł poczuć się bohaterem serii „Cztery żywioły Saszy Załuskiej”, którą otwiera „Pochłaniacz”, a kończy „Czerwony Pająk” (premiera 23 maja). Zapraszamy do OSTATNIEGO ROZDZIAŁU w pawilonie „Bulwar Literacki”.

OSTATNI ROZDZIAŁ to forma labiryntu. W przestrzeni tej nie ma sztywnych granic między wyobraźnią autorki, a tym, co autentyczne. OSTATNI ROZDZIAŁ powstaje w związku z zakończeniem przez autorkę bestsellerowej serii powieści kryminalnych.

„Czerwony Pająk” jest ostatnią częścią serii „Cztery żywioły Saszy Załuskiej” Katarzyny Bondy. W ostatnim tomie cyklu pojawią się wszystkie ważne dla profilerki postacie, jej dawni przyjaciele oraz najwięksi wrogowie. Zakończenie powieści będzie zaskakujące. „Czerwony Pająk” to misternie skonstruowana intryga i emocje na najwyższym poziomie.

OSTATNI ROZDZIAŁ będzie otwarty codziennie od 16 do 27 maja, w dni powszednie w godzinach  16.00-21.00, a w weekendy w godzinach 11.00-22.00.

 16.05 – otwarcie. Przestrzeń czynna w godz. 16.00-21.00

25.05 – zamknięcie OSTATNIEGO ROZDZIAŁU przez Katarzynę Bondę.

Autorkę będzie można spotkać w podanych terminach:

16.05 – godz. 16.00-20.00

25.05 – godz. 16.00-20.00

Bulwary Wiślane, Wybrzeże Kościuszkowskie

pawilon Bulwar Literacki (w połowie drogi między ul. Karową a mostem Śląsko-Dąbrowskim, między pawilonem Bulwar Arabski a Bulwarem Francuskim)

Link do wydarzenia na FB TUTAJ

Materiały prasowe wydawcy, Wydawnictwa MUZA