Strona główna Aktualności Nowy Jack Reacher! Lee Child „Zgodnie z planem”

Nowy Jack Reacher! Lee Child „Zgodnie z planem”

0
PODZIEL SIĘ

Nowy Jack Reacher! Lee Child „Zgodnie z planem”Podobno co cztery sekundy gdzieś na świecie ktoś kupuje książkę Lee Childa z Jackiem Reacherem. I nas to nie dziwi! My także co roku czekamy na kolejnych tom przygód naszego ulubionego bohatera.

Tegoroczny, 24. tom przygód Jacka Reachera przeczytałyśmy. I meldujemy, że WARTO!

ŚWIATEM RZĄDZI PRZYPADEK, ALE RAZ NA JAKIŚ CZAS WSZYSTKO IDZIE ZGODNIE Z PLANEM. NIESTETY, NIE TYM RAZEM…

Reacher jak zwykle podróżuje autobusem – przemierza Stany Zjednoczone bez konkretnego celu, usiłując nie wpakować się w kłopoty. Przerywa jednak podróż, by pomóc starszemu mężczyźnie, który pozostawiony samemu sobie bez wątpienia padłby ofiarą przestępstwa. Wiecie, co mówią o dobrych uczynkach… Teraz Reacher musi doprowadzić sprawę nowego znajomego do końca i wszystko naprawić. A zdarzyło się całkiem dużo.

Para starszych ludzi popełniła kilka poważnych błędów – w ich wyniku jest dłużna spore pieniądze grupie niebezpiecznych ludzi. Reacher szybko orientuje się, że właśnie stał się wrogiem numer jeden dwóch walczących o terytorium gangów – ukraińskiego i albańskiego.

Będzie musiał stawić czoło bandzie lichwiarzy, złodziei i zabójców. Pomoże mu w tym znudzona kelnerka, która wie nieco więcej, niż chce ujawnić. To będzie długa droga, zwłaszcza że wszystko sprzysięgło się przeciwko niemu…

Ale Reacher wierzy, że raz na jakiś czas sprawiedliwości staje się zadość.

 

Lee Child

Brytyjski pisarz, od 1998 r. mieszkający w Nowym Jorku. W 2009 r. wybrany na prezesa stowarzyszenia Mystery Writers of America. Studiował prawo, potem pracował w teatrze i telewizji Granada. Zwolniony po 18 latach w wyniku restrukturyzacji, zainwestował w karierę literacką. W 1997 r. ukazała się jego pierwsza powieść – Poziom śmierci. Książka zdobyła Anthony Award za najlepszy debiut kryminalny i zapoczątkowała serię thrillerów ze wspólnym bohaterem, byłym żandarmem wojskowym Jackiem Reacherem. W 2018 roku Child po raz pierwszy odwiedził Polskę.

Do grona jego największych fanów (Childa i Reachera) zaliczają się m.in. Stephen King, Ken Follett i były prezydent USA  Bill Clinton.