Strona główna Aktualności Motyl i burza Waltera Luciusa

Motyl i burza Waltera Luciusa

0
PODZIEL SIĘ
Motyl i burza Waltera Luciusa
Motyl i burza Waltera Luciusa

Motyl i burza Waltera Luciusa – holenderska odpowiedź na Millenium Stiga Larssona

Przez cały weekend będziemy Was zapoznawać z fantastyczną książką, którą Zbrodnicze Siostrzyczki objęły patronatem – to Motyl i burza Waltera Luciusa.

Opowiemy nieco o fabule, przedstawimy fragment, zrecenzujemy. Już możemy zdradzić, że czyta się ją naprawdę świetnie, a książka jest gruba, co w przypadku kryminału świetnie rokuje. Czy jest to odpowiedź na Millenium Larssona? Na pewno rozwiążemy tę zagadkę w ciągu tego weekendu. Zaglądajcie do nas koniecznie!

A tutaj opis wydawcy:

Na ciele ma blizny. Potrafi zabić jednym ciosem. Lecz wciąż pamięta smak niewinności. Niewinności, która umarła dawno temu, jak prawie wszystkie jej wspomnienia. Pozostały blizny, jedyne namacalne przypomnienie o tym, co straciła…

Dziennikarka i mistrzyni sztuk walki Farah Hafez odgrodziła się pancerzem od przeszłości. Ale wszystko zmienia jedno słowo, które słyszy w amsterdamskim szpitalu. Powtarza je ranny chłopiec. Tylko Farah je rozumie. I domyśla się, że małego Afgańczyka spotkało coś o wiele bardziej przerażającego niż potrącenie przez samochód. Rozpoczyna śledztwo. Pomaga jej Paul Chapelle, korespondent w Johannesburgu. Kiedyś bawili się jako dzieci w ogrodzie motyli w Kabulu. Teraz dochodzenie wciągnie ich w szaleństwo zbrodni: od Amsterdamu po Afganistan, RPA, Indonezję i Rosję. Wszędzie czyha na nich śmierć i piętno ich własnej przeszłości. Po tej niebezpiecznej podróży ich życie już nigdy nie będzie takie samo.

Premiera książki miała miejsce 20 czerwca 2017