Strona główna Aktualności Międzynarodowy Festiwal Kryminału – przed nami weekend

Międzynarodowy Festiwal Kryminału – przed nami weekend

0
PODZIEL SIĘ

MiędzynaLogo Międzynarodowy Festiwal Kryminałurodowy Festiwal Kryminału – co przygotowali dla nas organizatorzy w weekend?

Ponieważ zbliża się weekend może warto spędzić go we Wrocławiu i pojechać na Międzynarodowy Festiwal Kryminału. Warto zatem zobaczyć, co do zaoferowania mają organizatorzy w  sobotę i w niedzielę. Poniżej krótki przegląd atrakcji MFK.

Już w sobotę poznamy nazwisko laureata Nagrody Wielkiego Kalibru. Ale to oczywiście nie wszystko, co czeka nas podczas festiwalowego weekendu. Alex Marwood, Katarzyna Bonda, Remigiusz Mróz… To tylko niektórzy goście ostatnich dni festiwalu!Zapowiedź Międzynarodowy Festiwal Kryminału

Sobota na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału: Mikołejko, Marwood i Gala Wielkiego Kalibru

Rozpoczynamy spotkaniem z pisarzami uwielbianymi przez czytelników. No bo o czym, jeśli nie o tym, świadczy fakt, że wszyscy są laureatami Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru? Katarzyna Bonda, Remigiusz Mróz, Jakub Szamałek i Marcin Wroński spotkają się w sobotę o godz. 14.00 w Starym Klasztorze (ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1). Prowadzenie: Anna Misztak.

O godz. 16:30 zapraszamy na ostatni wykład otwarty, który (tradycyjnie już) wygłosi prof. Zbigniew Mikołejko. Tytuł prelekcji: Oszczerstwo krwi, miejsce: Mediateka (pl. Teatralny 5).

Później zostajemy w Mediatece – o 18.00 rozpocznie się tu spotkanie z brytyjską pisarką Alex Marwood. Poprowadzi je polska pisarka Marta Guzowska.

Późnym wieczorem finał finałów, czyli Gala wręczenia Nagrody Wielkiego Kalibru 2017. Dowiemy się, kto zdobył Nagrodę Wielkiego Kalibru oraz Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru. O wszystkim będziemy was informować na bieżąco na naszym Facebooku. 

Niedziela – Puzyńska, Chmielarz i gra miejska

A w niedzielę o godz. 11.00 spotkamy się w Prozie (Przejście Garncarskie 2, II piętro) na śniadaniu kryminalnym, którego gośćmi będą Katarzyna Puzyńska i Wojciech Chmielarz.

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2017 zakończy – tradycyjnie już – gra miejska. „Wielka ucieczka” zacznie się o godzinie 13:00 w przejściu garncarskim pod Prozą, szczegóły na temat tutaj

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2017 odbędzie się w dniach 24–28 maja 2017. Więcej informacji będzie można znaleźć na festiwalowej stronie

Na festiwalu zostanie też zaprezentowany Słownik Polskich Autorów Literatury Kryminalnej, możesz o nim przeczytać TUTAJ

Materiały prasowe, zdjęcia i logotyp z zasobów organizatorów wydarzenia.