Strona główna Inne Maurycy Nowakowski Przypadek – opis, fragment

Maurycy Nowakowski Przypadek – opis, fragment

0
PODZIEL SIĘ

Były dziennikarz Marcin Faron rozpoczyna pracę w Medilleku, gdzie zamierza udowodnić swoją wartość i wywalczyć dobrą pozycję w zespole agresywnych młodych wilków. Jest ich pięcioro, a tylko jedno z nich osiągnie swój cel. Walka o pozycję lidera i tym samym o przenosiny do berlińskiej centrali firmy nabiera rumieńców po śmierci dotychczasowego kapitana zespołu.

Głupia, przypadkowa śmierć nie budzi specjalnych kontrowersji. Wręcz przeciwnie – mobilizuje do walki. Jednak gdy w kolejnym dziwnym wypadku ginie druga pracownica, atmosfera gwałtownie gęstnieje, a Marcin Faron zaczyna interesować się tajemnicami firmy.

Czy nazywanie produktów Medilleku trucizną to tylko czarny PR konkurencji? Agresywne protesty pod siedzibą firmy coraz częściej kończą się krwawymi awanturami i brutalnymi napaściami na pracowników. Walka o miejsce w hierarchii jest drapieżna, ale gdy celem staje się przeżycie, reguły gry się zmieniają.

Czy śmierć młodych pracowników Medilleku jest wynikiem zemsty? Jeśli tak, to czyjej? A może zaistniała tragiczna sytuacja to tylko jeden wielki przypadek?

Maurycy Nowakowski pochodzi z Wrocławia, jest laureatem Kryminalnej Piły. Najbardziej na świecie kocha muzykę. Dlatego napisał pięć biografii, m.in. Phila Collinsa, Petera Gabriela i zespołu Riverside. Choć niewiele brakowało a zamiast pisarzem, byłby piłkarzem. Pierwsze w życiu pieniądze zarobił biegając po piłkarskim boisku. Przeszedł wszystkie stopnie szkolenia od trampkarzy młodszych Śląska Wrocław, przez juniorów Polonii Wrocław, aż po seniorskie granie w okręgówce w barwach Ślęzy Wrocław.

Fragment powieści TUTAJ

Materiały prasowe wydawcy, Wydawnictwa Filia Mroczna Strona