Strona główna Nasze patronaty K. Kotowski, Święto świateł

K. Kotowski, Święto świateł

0
PODZIEL SIĘ

W jednym z warszawskich apartamentów zostają znalezione zwłoki czterech mężczyzn.

Okoliczności ich śmierci są niejasne. Wszystko wskazuje na to, że zmarli w trudny do wyjaśnienia sposób podczas gry w go ? najstarszej i najtrudniejszej gry strategicznej. Na prośbę nadkomisarza Artura Śmigielskiego sprawę otrzymuje niepokorna i porywcza czarnoskóra policjantka, Eliza Dukoto. Razem szybko odkrywają, że ofiary zostały uśmiercone w identyczny sposób, w jaki sto pięćdziesiąt lat wcześniej zginął najwybitniejszy gracz w go ? Sh?saku Hon?inb?.
Czy to robota szaleńca? A może mord rytualny? Policjantom z pomocą przychodzi Hubert Wanat, błyskotliwy historyk i badacz go. Skomplikowana sieć pułapek, kłamstw i fałszywych tropów prowadzi do przerażającej prawdy!

 

Krzysztof Kotowski ? bestsellerowy pisarz, dziennikarz i psycholog. Pracował Radiu ESKA. W TVP był m.in. wydawcą, producentem i prowadzącym programu ?Kawa czy Herbata?. Jest autorem kryminałów i tzw. thrillerów hipotetycznych. Uznanie przyniosła mu seria powieści o dziennikarzu Adamie Kniewiczu (?Zygzak?, ?Japońskie cięcie?, ?Marika?, ?Serwal?, ?Obława?). W 2008 roku ukazał się ?Kapłan?, który szybko stał się bestsellerem, a w 2010 jego kontynuacja ?Modlitwa do Boga Złego?.
W 2011 roku nakładem Prószyński i S-ka ukazała się powieść ?Krew na placu Lalek?.