Strona główna Aktualności Jutro premiera – W godzinie śmierci Peter James

Jutro premiera – W godzinie śmierci Peter James

0
PODZIEL SIĘ
Jutro premiera - W godzinie śmierci Peter James
W godzinie śmierci Peter James

Jutro, czyli 27 września swoją premierę będzie miała 9 odsłona bestsellerowego cyklu kryminalnego Petera Jamesa z detektywem Royem Grace’em, czyli „W godzinę śmierci”

Czego możemy się spodziewać tym razem? Oddajmy głos wydawcy:

Zemsta najlepiej smakuje na zimno

Z luksusowej rezydencji w Brighton zostają skradzione kosztowności warte miliony funtów. Prowadzący śledztwo detektyw Roy Grace szybko ustala, że jedno ze skradzionych precjozów stanowiło bezcenną pamiątkę. Wpływowa familia zrobi wszystko, by odzyskać własność zamordowanej seniorki rodu. Detektyw Grace ściga się z czasem, a tropy wiodą go do mrocznego świata handlarzy dziełami sztuki. Jednak Brighton to dopiero początek, sprawa znajdzie finał w Nowym Jorku, gdzie przed stu laty popełniono brutalne morderstwo.

O autorze

Peter James – brytyjski twórca thrillerów i kryminałów, znany przede wszystkim z cyklu powieści z detektywem Royem Grace’em, znanym z niekonwencjonalnych metod pracy. 28 powieści pisarza przetłumaczono jak dotąd na 36 języków i sprzedano w nakładzie przekraczającym 16 milionów egzemplarzy.

W 2016 roku Peter James otrzymał Diamond Dagger, prestiżową nagrodę przyznawaną autorom kryminałów przez brytyjskie Stowarzyszenie Pisarzy Kryminałów za całokształt twórczości. Liczące 700 członków jury swoją decyzję o włączeniu do tego wąskiego grona Petera Jamesa uzasadniło faktem, że autor jest „mistrzem narracji” i „królem kryminałów policyjnych”, który dzięki „długotrwałej perfekcji” wniósł „znaczący wkład” w gatunek. „Zaangażowany w mówienie prawdy o życiu wewnątrz brytyjskiej policji, Peter związał się z policją z Sussex, często towarzysząc policjantom i detektywom na służbie, by móc obserwować realia ich pracy”.

W 2017 roku Peter James otrzymał wyróżnienie od Polskich czytelników – jego powieść DOM NA WZGÓRZU, połączenie kryminału z gotycką ghost story, otrzymała tytuł KSIĄŻKI ROKU 2016 W KATEGORII: HORROR W PLEBISCYCIE LUBIMY CZYTAĆ.

AUTOR ODWIEDZI POLSKĘ W PRZYSZŁYM ROKU, BĘDZIE GOŚCIEM MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU KRYMINAŁU WE WROCŁAWIU

Fragment powieści „W godzinę śmierci” TUTAJ

W Godzinę śmierci Peter James

tytuł oryginału: DEAD MAN’S TIME
literatura anglojęzyczna
tłumaczenie: Magdalena Koziej
liczba stron: 480
ISBN: 978-83-6578-166-6
oprawa: miękka ze skrzydełkami

data wydania: 27 września 2017

(Materiały prasowe wydawcy, Wydawnictwa Albatros)