Strona główna Aktualności Dzisiaj premiera – Czarnooka blondynka Benjamin Black

Dzisiaj premiera – Czarnooka blondynka Benjamin Black

0
PODZIEL SIĘ
Dzisiaj premiera - Czarnooka blondynka Benjamin Black
Czarnooka blondynka Benjamin Black

Philip Marlowe powraca, czyli „Czarnooka blondynka” Blacka

PIERWSZORZĘDNY CZARNY KRYMINAŁ, W KTÓRYM BENJAMIN BLACK W NIESAMOWITY SPOSÓB WSKRZESZA CHANDLEROWSKIEGO PHILIPA MARLOWE’A

Początek lat pięćdziesiątych. Marlowe jest jak zwykle uroczy i niespokojny, interesy trochę kuleją. Wtedy właśnie pojawia się nowa klientka. Kosztownie odziana jasnowłosa piękność chce, by Marlowe odnalazł jej byłego kochanka. Detektyw niemal natychmiast odkrywa, że zaginięcie tego człowieka jest tylko pierwszym z szeregu zdumiewających wydarzeń. Wkrótce Marlowe wplątuje się w życie najzamożniejszych i najbardziej bezwzględnych rodzin Bay City.

CZARNOOKA BLONDYNKA MOGŁABY UCHODZIĆ ZA RĘKOPIS CHANDLERA WŁAŚNIE ODNALEZIONY W ZAKURZONEJ SZAFIE W LA JOLLA

GRATKA DLA WSZYSTKICH WIELBICIELI AMERYKAŃSKIEGO KLASYKA

O autorze

Benjamin Black (John Banville)  – irlandzki pisarz, dziennikarz i scenarzysta filmowy. Zdobywca Nagrody Bookera (2005 r. za powieść Morze), Nagrody Franza Kafki (2011 r.), i Nagrody Literackiej Irlandzkiego PEN-Clubu (2013 r.). Znany jest ze współpracy z reżyserem Neilem Jordanem m.in. przy filmie oscarowym Koniec romansu z Ralphem Fiennesem i Julianne Moore. Uważany za jednego z najbardziej przewrotnych i pomysłowych współczesnych pisarzy. Jego powieści cechują czarny humor i celne obserwacje.

Jako Benjamin Black napisał m.in. wydany w Polsce czarny kryminał Tajemnica Christine Falls, uznawaną przez krytyków za jedną z najlepszych książek o Irlandii i Irlandczykach, jakie kiedykolwiek napisano.

Czarnooka blondynka fragment TUTAJ

tytuł oryginału: THE BLACK-EYED BLONDE

tłumaczenie: Paweł Lipszyc

data wydania: 27 września 2017

(Materiały prasowe wydawcy, Wydawnictwa Albatros)