Strona główna Aktualności Jutro premiera: Ałbena Grabowska „Kości proroka”

Jutro premiera: Ałbena Grabowska „Kości proroka”

0
PODZIEL SIĘ

Jutro premiera: Ałbena Grabowska „Kości proroka”Już jutro możecie znaleźć w księgarniach najnowszą powieść autorki słynnej trylogii „Stulecie Winnych”

 Silne kobiety od zawsze zmieniały bieg historii.

W Płowdiwie znaleziono zwłoki polskiego posła. Odciętą głowę postawiono na tacy. Polka o bułgarskich korzeniach i młody bułgarski policjant łączą siły. Im bliżej są prawdy, tym większe grozi im niebezpieczeństwo – i tym bliżsi sobie się stają.

Dwunastu bogomiłów niesie do Konstantynopola świętą księgę. Czy Cyryl, najsprytniejszy z braci, wypełni swoją misję? I czy obroni się przed urokiem Alissy, powiernicy księżniczki Anny?

Jan Chrzciciel prowadzi uczniów do Jerozolimy. Jeden z nich, kronikarz Ariel, po śmierci Nauczyciela wpada w sidła żony Heroda i Salome. Czy pomoże mu piękna służąca Danaila?

Trzy splatające się wątki i wiele tajemnic. Czyje kości odkryto na Wyspie Świętego Jana? Co łączy niezwykłe znalezisko z morderstwem? I wreszcie kto ukradł świętą księgę bogomiłów?

Ałbena Grabowska (ur. 1971) – Polka o bułgarskich korzeniach, neurolog z drugim stopniem specjalizacji i doktoratem. Kiedyś oddana wyłącznie pacjentom (szczególnie chorującym na padaczkę), od dziewięciu lat autorka powieści dla dorosłych oraz dla dzieci. Z upodobaniem sięga po różne gatunki literackie. Napisała już książkę non-fiction (Tam, gdzie urodził się Orfeusz), sagę (Stulecie Winnych – za I tom nagrodzona nagrodą czytelniczek „Pióro” na IV Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach), kryminał (Ostatnia chowa klucz), książki przygodowe dla dzieci (cykl „Julek i Maja”), bajkę terapeutyczną (O małpce, która spadła z drzewa), powieści psychologiczne (Coraz mniej olśnień, Lady M., Lot nisko nad ziemią) oraz cykl powieściowy obejmujący romans, powieść awanturniczą oraz thriller szpiegowski (Alicja w krainie czasów). Mieszka z trójką dzieci oraz kotów w Brwinowie, gdzie powstają jej książki.