Strona główna Aktualności Dziś premiera: Imran Mahmood „Nic o mnie nie wiecie”

Dziś premiera: Imran Mahmood „Nic o mnie nie wiecie”

0
PODZIEL SIĘ

Dziś premiera: Imran Mahmood „Nic o mnie nie wiecie”Chcecie przeczytać naprawdę wstrząsającą książkę? Taką, której po odłożeniu długo nie będziecie mogli wyrzucić z pamięci? I chociaż będziecie wiedzieli, że to fikcja, poczujecie, jak wiele ma wspólnego z prawdziwym życiem?

Przeczytajcie „Nic o mnie nie wiecie” Imrana Mahmooda.

Jak wiecie, prezentujemy tu same dobre i bardzo dobre powieści. Ale od czasu do czasu wpada nam w ręce prawdziwa perła. „Nic o mnie nie wiecie” Imrana Mahmooda zwala z nóg!

Przeczytaj i wydaj wyrok!

Przed sądem staje młody chłopak oskarżony o morderstwo. Tuż przed zakończeniem procesu zwalnia adwokata i postanawia sam wygłosić mowę końcową we własnej obronie.

Twierdzi, że prawnik radził mu przemilczeć pewne sprawy we wcześniejszych zeznaniach. Czasami może być zbyt trudno wytłumaczyć prawdę tak, by inni w nią uwierzyli. Ale jeśli chłopak ma spędzić resztę życia za kratkami, to chce przynajmniej trafić do więzienia za to, co naprawdę zrobił.

Kiedy omawia kolejne elementy materiału dowodowego, składa swoje życie w nasze ręce. My, czytelnicy – członkowie ławy przysięgłych – musimy powstrzymać się od osądów, dopóki nie usłyszymy jego historii w całości.

Przyjęta przez niego linia obrony budzi wiele wątpliwości… Ale tak naprawdę liczy się odpowiedź na jedno pytanie: Zrobił to czy nie?

O autorze:

IMRAN MAHMOOD – od ponad 20 lat pracuje jako obrońca z urzędu w sprawach karnych w brytyjskim Sądzie Koronnym oraz Sądzie Apelacyjnym. Specjalizuje się w sprawach dotyczących przestępstw z użyciem przemocy i na tle seksualnym oraz oszustw finansowych. Urodził się w Liverpoolu, obecnie mieszka w Londynie z żoną i córką. „Nic o mnie nie wiecie to” jego debiut literacki.