Strona główna Inne Fakty we środę: „Bardzo polska historia wszystkiego” Adama Węgłowskiego

Fakty we środę: „Bardzo polska historia wszystkiego” Adama Węgłowskiego

0
PODZIEL SIĘ

Dracula był Polakiem, Indiana Jones był Polakiem, Stalin był Polakiem… Narodowa megalomania czy twarde fakty? W dzisiejszych faktach we środę polecamy „Bardzo polską historię wszystkiego”. Zbrodnicze Siostrzyczki dawno nie miały w rękach książki dokumentalnej, którą chciało się połknąć przez jeden wieczór, która pobudza do śmiechu i do zastanowienia się… Przeczytajcie koniecznie!

 

 

 

Adam Węgłowski, ur. 1975. Autor „Bardzo polskiej historii wszystkiego”, „Labiryntu Verne’a” oraz powieści kryminalnych „Przypadek Ritterów” i „Noc sztyletników” (publikacja zaplanowana na jesień 2015). Dziennikarz „Focusa Historia”, publikował też w „Tygodniku Powszechnym”, „Śledczym”, „W podróży” i „Zwierciadle”. Kocha kryminały retro i gry planszowe z historycznymi smaczkami.

 

Autor o książce:

„Bardzo polska historia wszystkiego” przypomina zapomniane fakty i postacie z historii Polski. Wydarzenia i legendy związane naszymi ziemiami, które – jak się okazało po wiekach – miały wielki wpływ na popkulturę. Opowiada też o bohaterach i antybohaterach, mogących mieć zaskakujące polskie korzenie.