Strona główna Aktualności Dziś premiera: Tim Weaver „Bardzo złe miejsce”

Dziś premiera: Tim Weaver „Bardzo złe miejsce”

0
PODZIEL SIĘ

Dziś premiera: Tim Weaver „Bardzo złe miejsce”Chcieli poznać prawdę. Będą tego żałować…

Prawda nie zawsze przynosi ulgę. Zwłaszcza, gdy jest okrutna.

Leonard Franks, detektyw z osiągnięciami, zrobił błyskotliwą karierę w londyńskim Wydziale Zabójstw. Po latach pracy przechodzi na zasłużoną emeryturę. O tym marzył – odludzie w Dartmoor, wiejska posiadłość, żona Ellie u boku. Zdaje się, że ta sielanka będzie trwała już zawsze. Jednak pewnego dnia wszystko rozsypuje się jak domek z kart. Leonard wychodzi z domu, by przynieść drewno. I nie wraca.

Mijają miesiące, policja wciąż nie ma nic. Żadnego tropu. Zrozpaczona rodzina w końcu puka do drzwi Davida Rakera, śledczego, specjalisty od spraw beznadziejnych. Jest mistrzem w szukaniu tych, których nikt nie potrafi znaleźć. Podejmując się śledztwa, nie zdaje sobie sprawy, w co tak naprawdę się pakuje. Za zniknięciem Leonarda kryje się przerażająca prawda. Gorsza, niż ktokolwiek jest w stanie sobie wyobrazić. Z tego powodu nie tylko Raker będzie w niebezpieczeństwie. Także ci, których kocha.

Tropiący staje się zwierzyną, a za każdą tajemnicą kryje się kłamstwo.

Szalone tempo i zaskakujące zwroty akcji. Niesamowita atmosfera obskurnych zaułków Londynu, sielskiej prowincji i złowieszczych murów opuszczonego szpitala psychiatrycznego. „Bardzo złe miejsce” Tima Weavera to uczta dla fanów Jo Nesbo czy Michaela Connelly’ego. To już piąta książka z bestsellerowej serii thrillerów, których głównym bohaterem jest David Raker, były dziennikarz (podobnie jak autor), który rzuca pracę, by zaopiekować się śmiertelnie chorą żoną. Nie udaje mu się jej uratować. Zostaje więc prywatnym detektywem. Mistrzem w swoim fachu, potrafiącym znaleźć każdego. Odważnym. Bezkompromisowym. Skutecznym.

„Bardzo złe miejsce” znalazło się na liście bestsellerów „Sunday Timesa”.

Poprzedni thriller Weavera, „Zniknęli na zawsze”, zdobył nominację do nagrody National Book Award i został doceniony przez Richard and Judy Book Club. Autor się na liście kandydatów do nagród Dagger in the Library oraz Ian Fleming Steel Dagger. Nagrana przez pisarza seria podcastów „Missing”, w której eksperci analizują śledztwa dotyczące zaginionych osób, zrobiła furorę w Wielkiej Brytanii. Pierwsza jego powieść, „Chasing the Dead” (pol. „Ścigając umarłych”), na publikację czekała 10 lat. Warto było – „The Guardian” uznał ją za bardzo obiecujący debiut. Jak mówi Weaver, pisanie powieści o Davidzie Rakerze raczej mu się nie znudzi – można więc liczyć na kolejne tomy.

Robi wrażenie! Ociekające krwią śledztwo zabiera czytelników w sferę najbardziej mrocznych obsesji. To powieść kompletna. Na długo zostaje w głowie.

„Financial Times”

Ta powieść jest jak puzzle… Płynna narracja, umiejętna gra mrocznymi faktami, wszechobecny strach i niepowtarzalny klimat.

Marilyn Stasio, „The New York Times Book Review”

Niezapomniana książka! Tim Weaver zabiera czytelników w pasjonującą podróż i najlepsze zachowuje na koniec. Ci, którzy kochają przerażające historie z dynamiczną akcją, pełne mrocznych sekretów i momentów mrożących krew w żyłach, będą zachwyceni.

„Suspense Magazine”

Weaver nieustannie myli tropy, łącząc z pozoru zupełnie niezależne od siebie wątki i postaci. „Fall From Grace” sprawi, że będziesz chciał więcej.

„Library Journal”

Upór Rakera prowadzi go do odkrycia mrocznych sekretów i sprowadza na niego niebezpieczeństwo. Prowadzone przez niego śledztwo to fascynujące źródło wiedzy o okolicznościach związanych z zaginięciami osób i tropach, jakie zostawiają. To pasjonujące puzzle, doprawione niejednoznaczną postacią samego Rakera.

Booklist

Daje do myślenia… Jak zauważa Raker na początku tej mrocznej podróży, ludzie bardzo pragną prawdy. Dopóki jej nie poznają.

„Publishers Weekly”

Weaver wyciągnął kolejnego królika z kapelusza.

„Crime Fiction Lover”