Strona główna Aktualności Jutro premiera: Marcin Dudziński „Z moich kości”

Jutro premiera: Marcin Dudziński „Z moich kości”

0
PODZIEL SIĘ

Jutro premiera: Marcin Dudziński „Z moich kości” Już od jutra możecie kupić przejmujący, trzymający w napięciu kryminał, którego tłem jest spalona słońcem Częstochowa. „Z moich kości” Marcina Dudzińskiego jest kontynuacją znakomicie przyjętego debiutu „Przeciwko bratu”.

Dwóch braci, jedno miasto i przeszłość, która upomni się o każdego.

Komendant miejski policji Jerzy Walter musi stawić czoła kryzysowi i własnej przeszłości. Pozornie spokojny czas, który nastąpił po skandalu wokół jego brata, biskupa Stanisława Waltera, przerywa nagła kradzież. Z muzeum archeologicznego ktoś zabiera bezcenne kości. Gdy pierwsza z nich zostaje odnaleziona, policjanci orientują się, że to nie włamanie było ich największym problemem. Mając w pamięci groźbę brata, Jerzy Walter zaczyna podejrzewać, że wszystko, co właśnie ma miejsce, zostało przygotowane w określonym celu…

Gdy komendant próbuje odnaleźć mordercę i ukryć swoją przeszłość, zamknięty w areszcie Stanisław przygotowuje swój kolejny ruch. Niezależnie od tego, co zrobił jego brat, Walter zamierza przypomnieć mu, że nie sposób odwracać się od rodziny i przyjaciół.

Częstochowa jeszcze nigdy nie doświadczyła tak gorącego lata. Oślepieni słońcem mieszkańcy chowają się przed żarem z nieba i złem, które ich otacza. Mało kto wie, że kości, z których powstało, zostały zakopane dawno temu.

Marcin Dudziński – z wykształcenia prawnik, z zawodu manager, z zamiłowania pisarz. Częstochowianin z pochodzenia, warszawiak z wyboru. Pasjonat sportu, w szczególności koszykówki, żużla i kolarstwa. W karierze zawodowej pracował w telewizji, wykładał prawo na uczelni, był odpowiedzialny za organizację międzynarodowych imprez sportowych. W chwilach wolnych od pisania i braci Walterów zarządza transformacją cyfrową w największym związku sportowym w Polsce.

 

„Z moich kości” jest drugą książką z cyklu TRYLOGIA PROFANUM.

Część pierwsza – „Przeciwko bratu” – ukazała się w lipcu 2019 roku.