Strona główna Aktualności Dziś premiera: J.M. Ilves “Bordertown. Lalkarz”

Dziś premiera: J.M. Ilves “Bordertown. Lalkarz”

0
PODZIEL SIĘ

Dziś premiera: J.M. Ilves “Bordertown. Lalkarz”Kochamy kryminały dziejące się w zabitych dechami dziurach, gdzie diabeł mówi dobranoc i – pozornie – nie ma nikogo, kto mógłby popełnić zbrodnię. Pozornie!

Czy Wy też je lubicie? Jeśli tak, „Bordertown. Lalkarz” to coś dla Was!
  • W małym miasteczku na granicy fińsko-rosyjskiej zło wcale nie jest mniejsze niż w centrum Helsinek;
  • Świetny kryminał dla wielbicieli gatunku;
  • Na podstawie książki powstał fiński serial kryminalny, dostępny na platformie Netflix.
 Podchodzę do łóżka i pochylam się. Zapach staje się mocniejszy. W tej samej chwili pierwsze symptomy dają o sobie znać. Serce wali jak młot kowalski, zasycha mi w ustach, a ręce drżą. Jest coraz gorzej.

Kari Sorjonen, komisarz elitarnej jednostki policji w Helsinkach, nie lubi trupów. Z każdą sprawą coraz trudniej przychodzi mu panowanie nad sobą, kiedy patrzy na ciało zmarłej osoby. I choć obdarzony jest genialnym instynktem do wykrywania zbrodni, potrzebuje odmiany. Wraz z dochodzącą do siebie po ciężkiej chorobie żoną oraz nastoletnią córką przeprowadzają się do Lappeenranta, miejscowości malowniczo położonej na Pojezierzu Fińskim, przy granicy rosyjskiej. W ich marzenia o idyllicznym krajobrazie i wolniejszym życiu szybko jednak wkrada się brutalna rzeczywistość. Młoda dziewczyna śmiertelnie odurzona lekami nasennymi, sprzedawca samochodów zastrzelony w pokoju o wygłuszonych ścianach – zło na prowincji jest równie namacalne jak w dużym mieście, a porządni obywatele potrafią skrywać niewyobrażalne wręcz tajemnice. Czy Sorjonen zechce ponownie stawić czoło swoim lękom? Czy zdoła powstrzymać falę zbrodni zanim sięgnie ona jego własnej rodziny?

Autor:

J.M. Ilves to pseudonim dwójki autorów, którzy połączyli siły by stworzyć serię kryminalną o komisarzu Sorjonenie. Na podstawie serii książek powstał niezwykle popularny fiński serial – do obejrzenia na platformie Netflix. Kolejna część serii ukaże się wkrótce nakładem Wydawnictwa Marginesy.