Strona główna Recenzje Błędne siostry Renata Górska

Błędne siostry Renata Górska

0
PODZIEL SIĘ
Błędne siostry” Renata L. Górska, Prószyński i Ska 2012
Renata L. Górska autorka powieści obyczajowych ?Cztery pory lata? i ?Za plecami anioła? powraca z nową, intrygującą powieścią pt. „Błędne siostry”. Jak zapewnia nas wydawca, Prószyński i Ska, jest to powieść „o metamorfozie kobiety obciążonej bolesną i tajemniczą historią”.
Główna bohaterka Karola jest Polką mieszkającą od wielu lat za granicą. Nękana migrenami poszukuje spokojnego miejsca, gdzie może podleczyć się i uspokoić. Od koleżanki z pracy dostaje propozycję wyjazdu do odziedziczonego przez nią domu w Karkonoszach. Ma tam w ciszy spędzić pół roku. Karola pojawia się na miejscu i szybko rozgaszcza, poznając sąsiadów i spartańskie warunki wiejskiego życia.
Ku jej zaskoczeniu, w odludnym domu któregoś wieczora pojawia się obcy mężczyzna, który, jak twierdzi, też ma spędzić tam pół roku w odosobnieniu. Konflikt narasta potęgując napięcie.
W niesamowitej narracji stopniującej napięcie śledzimy kolejno odsłaniane sekrety losów rodziny Karoli, osobę współlokatora ? Armina, i powody, dla których się on ukrywa.
Wszystkiemu towarzyszy karkonoska legenda o błędnych siostrach, z którą związana jest stopniowo odkrywana historia domu, w którym zamieszkała Karola. (z materiałów wydawnictwa Prószyński i ska)
Powieść zapowiada się niezwykle ciekawie, wkrótce „Zbrodnicze Siostrzyczki” zaprezentują recenzję. Zaglądajcie do nas!

Błędne siostry