Strona główna Mówi ekspert... Aleksander Ławrow, zapomniany pisarz rosyjskich kryminałów KONKURS

Aleksander Ławrow, zapomniany pisarz rosyjskich kryminałów KONKURS

0
PODZIEL SIĘ

Aleksander Ławrow, a w zasadzie Aleksander Iwanowicz Kraśnicki urodził się w roku 1866 w Rosji. Znany jest przede wszystkim z cyklów ?Caryca Hunhuzów?, ?Fatalna tajemnica?, czy powieści ?Córka Reuela?. Książki te ukazują, jak bardzo umiłował sobie Ławrow powieść awanturniczą, a zwłaszcza kryminał. Choć był niezwykle płodnym autorem, napisał bowiem i opublikował ponad setkę powieści, jak również opowiadań, czy wierszy, nie udało mu się przebić na rynku książki w tamtejszej Rosji. Warto również wspomnieć, że był autorem reportaży, którymi zajmował się nim zaczął pisać książki.

 

Najbardziej charakterystyczną postacią wykreowaną przez pisarza jest oczywiście Metody Kobyłkin, charyzmatyczny i niezwykle inteligentny detektyw, który choć nie tak znany jak Sherlock Holmes, wcale nie gorzej rozwiązujący skomplikowane intrygi wykreowane przez Ławrowa. Aleksander Ławrow zmarł w Petersburgu w roku 1917, zaś jego grób nie zachował się do naszych czasów.

 

Zbrodnicze Siostrzyczki zapraszają Was do zabawy. Odkryjmy wspólnie, kim był Aleksander Ławrow. Napiszcie nam, jakie jeszcze książki napisał, co wiemy o jego życiu prywatnym. Piszcie do nas, podawajcie źródła. Wraz z wydawnictwem Dobre Historie nagrodzimy Waszą twórczość powieścią W otchłani Imatry.

Na Wasze odpowiedzi czekamy do 20 lutego 2013 pod adresem a.krawczyk@zbrodniczesiostrzyczki.pl