Strona główna Aktualności A.J. Finn „Kobieta w oknie”

A.J. Finn „Kobieta w oknie”

0
PODZIEL SIĘ

A.J. Finn „Kobieta w oknie”Lubicie filmy Hitchcocka? Pokochacie „Kobietę w oknie” A.J. Finna!

Powieść czerpiąca z najlepszej klasyki literatury i kina noir, która już na wiele tygodni przed premierą wzbudzała emocje wśród czytelników, dziennikarzy, recenzentów i o której napisano:

„Nieodkładalna.” Stephen King

„Najbardziej porywający thriller od czasu „Zaginionej dziewczyny”. A. J. Finn to zapowiedź mistrza.” Tess Gerritsen

„Prawdziwie fenomenalny debiut” Nicci French

„Zdumiewająca. Porywająca. Niesamowita” Gillian Flynn

W ciągu 48 h od premiery trafiła do pierwszej dwudziestki bestsellerów na Amazonie, sprzedało się 110 000 egzemplarzy i już robione są kolejne dodruki. Momentalnie stała się nr 1 na liście bestsellerów New York Timesa!

Anna Fox spędza dni, pijąc za dużo wina, oglądając stare filmy, wspominając szczęśliwsze czasy… i szpiegując sąsiadów. Pewnego wieczoru widzi coś, czego nie powinna. Wie, co widziała? A może to tylko jej wyobraźnia? Kto jest w niebezpieczeństwie? Kto jest niebezpieczny? W tym diabolicznie porywającym thrillerze nikt – i nic – nie jest tym, czym się wydaje! Kobieta w oknie jest inteligentną, wyrafinowaną powieścią psychologiczną, która przypomina najlepsze z dzieł Hitchcocka! On sam od ręki kupiłby prawa do filmu!

A.J. FINN autor tekstów publikowanych m.in. w „Los Angeles Times”, „Washington Post” i brytyjskim „Times Literary Supplement”.

Przez dziesięć lat mieszkał w Londynie, po czym wrócił do Nowego Jorku, swego rodzinnego miasta. Kobieta w oknie (2018), pierwsza powieść Finna, została uznana za jeden z najbardziej obiecujących debiutów tej dekady. Prawa do jej wydania kupiło ponad 40 krajów, a w wytwórni 20th Century Fox powstaje filmowa adaptacja.