Strona główna Nasze patronaty A. Ławrow, W otchłani Imatry

A. Ławrow, W otchłani Imatry

0
PODZIEL SIĘ

Jesienią poznasz nowe METODY śledztwa….

Był już Sherlock Holmes, Philip Marlowe, Joe Alex, Herkules Poirot, a także William Murdoch czy Erast Fandorin. Nadszedł czas, by do tej grupy dołączył kolejny, wybitny i tajemniczy detektyw, którego zawiłe historie wciągną i zafascynują niejednego miłośnika powieści detektywistycznych.

 

 

 

Bohater rosyjskiego pisarza Aleksandra Iwanowicza Krasnickiego ma szansę stać się jednym z kultowych bohaterów, a jego METODY śledztwa na zawsze zmienią sposób myślenia o pracy detektywa. Poznajcie Metodego Kobyłkina:

?Metody Kiryłowicz Kobyłkin całe swoje życie poświęcił na zaciekłą walkę z przestępczą naturą człowieka. Walkę, w której głównym orężem nie jest siła, a spryt, obrotność i pomysłowość. I doszedł w niej do takiej perfekcji, iż mówiono o nim, że już miesiąc wcześniej jest w stanie przewidzieć, gdzie i kiedy zostanie popełnione przestępstwo?

Węch Kobyłkina działał niczym szósty zmysł ? detektyw doskonale znał duszę przestępcy i potrafił wyczuć warunki, w jakich w człowieku budzą się drapieżne instynkty. Dzięki tej zdolności rozwiązywanie nawet najbardziej skomplikowanych, owianych nieprzeniknioną tajemnicą zbrodni, nie stanowiło dla niego żadnej trudności [?]?

Już tej jesieni, wydawnictwo Dobre Historie zaprezentuje pierwszą część przygód rosyjskiego detektywa. Wciągająca historia, rozgrywająca się na przełomie XIX i XX wieku, piękna i tajemnicza Rosja oraz nietuzinkowy sposób pracy głównego bohatera to główne zalety pierwszej powieści detektywistycznej naszego wydawnictwa ? zaznacza Łukasz Śmigiel, wydawca książki.

Aleksander Iwanowicz Krasnicki (1866 ? 1917) – żył i tworzył w Moskwie. Zaczynał, jako

reporter, później zajął się literaturą. Opublikował ponad 100 powieści, wiele opowiadań, wierszy, a także reportaże i szkice. Tworzył pod licznymi pseudonimami. Najbardziej znane to: A. Lawince i S. Rumiancew. Jako A. Ławrow napisał powieść ?Caryca hunhuzów? ? wielopłaszczyznowy utwór, składający się z czterech osobnych części, w których zarysowany został wizerunek słynnego detektywa Metodego Kobyłkina.

Szczególnym sentymentem pisarz darzył powieść awanturniczą, a zwłaszcza kryminał. Był bowiem mistrzem w tworzeniu zmyślnych intryg. Przykładem może być powieść ?Córka Reuela?, w której siódmy narzeczony kupieckiej córki, Nikołaj Twiordow, rzuca wyzwanie losowi, próbując wyjaśnić tajemnicę zagadkowych śmierci poprzednich partnerów swojej przyszłej żony. Na miejscu nie może oczywiście zabraknąć detektywa Kobyłkina.