Strona główna Nasze patronaty Zapowiadamy premierę Drzewa morwowego autorstwa Tomasza Białkowskiego

Zapowiadamy premierę Drzewa morwowego autorstwa Tomasza Białkowskiego

0
PODZIEL SIĘ

Drzewo morwowe Tomasza Białkowskiego pod paronatem Zbrodniczych Siostrzyczek. Wkrótce do kupienia. Zachęcamy. 

Rok 2004. Na północy kraju dochodzi do serii morderstw, których ofiarami są starsi mężczyźni. Paweł Werens, młody dziennikarz jednej z warszawskich gazet, otrzymuje zadanie napisania reportażu o tych wstrząsających wydarzeniach. Początkowa pogoń za sensacją zamienia się wkrótce w walkę z demonami przeszłości. Jaki związek mają współczesne brutalne morderstwa z męczeńską śmiercią pierwszych chrześcijan? Czy dziennikarskie śledztwo prowadzone przez Werensa pozwoli na rozwiązanie zagadki i powstrzymanie przestępcy przed ukończeniem szaleńczego planu, czy też zadziała jak katalizator, pociągając za sobą kolejne ofiary? I co oznaczają motyle znalezione w ustach zabitych?

 

 

Białkowski potrafi swoją opowieścią przerazić, zaintrygować i zachwycić. Odnajdziemy tutaj to, co lubimy najbardziej w trzymających w napięciu historiach: tajemnicę, zawiłą intrygę, wyrafinowane zbrodnie i perfekcyjne planowanie. Warto zanurzyć się w tej miejscami makabrycznej, ale inteligentnej powieści i poczuć smak dobrego polskiego kryminału.
Losy głównego bohatera Drzewa morwowego będzie można śledzić w kolejnej powieści Tomasza Białkowskiego pt. Kłamca.

Tomasz Białkowski ? polski prozaik z ciekawym dorobkiem literackim. Debiutował w 2002 roku zbiorem opowiadań Leze. Później wydał powieści: Dłużyzny, Pogrzeby, Mistrzostwo świata, Zmarzlina i Teoria ruchów Vorbla. Napisał również sztukę Drzewo. Jego książki zebrały znakomite recenzje, były nagradzane i zaliczane do grona najciekawszych nowości w danym roku. Prawa do sprzedaży na świat Drzewa morwowego jeszcze przed polską premierą nabyła jedna z niemieckich agencji literackich.