Strona główna Aktualności Wojciech Dutka „Czarna Pszczoła”

Wojciech Dutka „Czarna Pszczoła”

0
PODZIEL SIĘ

Max Kwietniewski powraca! Znacie baaardzo nietypowego detektywa z powieści Wojciecha Dutki? Jeśli nie, to trochę Wam zazdroszczę, to spotkanie jeszcze przed Wami.

Wojciech Dutka „Czarna Pszczoła”„Czarna pszczołę” koniecznie powinni przeczytać ci, którzy:

– czytali pierwszą powieść z Maksem Kwietniewskim „Lunatyka” i zakochali się w detektywie,

– lubią political fiction,

– uważają, że literatura powinna komentować prawdziwe życie,

– lubią detektywów, którzy zapadają w pamięć.

Czyli wygląda na to, że wszyscy powinni go przeczytać 🙂

WSPÓŁCZESNA INTRYGA KRYMINALNA SIĘGAJĄCA KORZENIAMI DO LAT CZTERDZIESTYCH XX WIEKU.

Francja 1940. W Biarritz, francuskim kurorcie nad brzegiem Atlantyku zostaje odkryte ciało polskiego malarza, Józefa Rajnfelda. Mężczyznę znaleziono z poderżniętym gardłem i brzytwą w dłoni. Wszyscy uznali to za samobójstwo. Jedyny świadek mogący rozwiązać tę zagadkę ma swoje powody, by milczeć.

Warszawa 2015. Nad brzegiem Wisły zostają znalezione zwłoki siedemnastoletniego dobrze rokującego artysty. Ktoś poderżnął mu gardło i ułożył ciało w taki sam sposób jak ciało Józefa Rajnfelda blisko 75 lat wcześniej. Morderca ubrał go w podobne ubranie i włożył w ręce niemal identyczną brzytwę. Ku przerażeniu prokuratora prowadzącego śledztwo okazuje się, że zabity chłopak był synem Agaty Wróblewskiej, znanej dziennikarki, która odegrała znaczącą rolę w sprawie operacji Lunatyk. Załamana po śmierci syna Agata zwraca się do jedynego człowieka, który może rozwikłać zagadkę dwóch śmierci odległych od siebie o ponad 70 lat.

Max Kwietniewski, czarnoskóry polski detektyw, poruszony śmiercią syna przyjaciółki, decyduje się przylecieć do Warszawy, gdzie będzie musiał stanąć oko w oko z tajemnicą, której rozwiązanie tkwi w mrocznej przeszłości miasta nad Wisłą…