Strona główna Inne Weekend z „Ostatnim dzieckiem” Sebastiana Fitzka

Weekend z „Ostatnim dzieckiem” Sebastiana Fitzka

0
PODZIEL SIĘ

Trzymajcie się krzeseł. Zaczynamy w piątek po południu, kończymy w niedzielę. Cały najbliższy weekend należy do Sebastiana Fitzka i jego przerażającego thrillera „Ostatnie dziecko”. Kto lubi się bać, niech lepiej odwoła inne zajęcia!

Dziesięcioletni chłopiec wzywa adwokata, by wyznać mu, że zamordował człowieka… piętnaście lat temu.

„Kiedy adwokat Robert Stern zgadzał się na to niezwykłe spotkanie, nie wiedział, że umawia się ze śmiercią. A tym bardziej nie miał pojęcia, że śmierć, która wkroczy w jego życie, będzie miała sto czterdzieści trzy centymetry wzrostu, na nogach trampki, a na dziecięcej buzi uśmiech…”
Adwokat Robert Stern jest w szoku, kiedy widzi w zapomnianej przez Boga, opuszczonej fabryce, kim jest jego tajemniczy klient.
To Simon, dziesięcioletni chłopiec, delikatny i śmiertelnie chory. I absolutnie przekonany, że w swoim poprzednim życiu był seryjnym mordercą.
Głupia, niesmaczna zabawa – myśli Stern… Lecz kiedy w opisanej przez chłopca piwnicy rzeczywiście znajduje ludzkie szczątki: szkielet i rozłupaną siekierą czaszkę, czuje się jak w środku horroru. Ale to dopiero początek. Bo Simon opowiada mu nie tylko o ofiarach sprzed lat, ale wkrótce również o tych z najbliższej przyszłości…

„Ostatnie dziecko” to międzynarodowy bestseller, w samych Niemczech sprzedano 600 000 egzemplarzy tej powieści!

„Popularność Fitzka wynika z jego niepowtarzalności i wyjątkowości. Znakomita literacko narracja, umiejętność budowania napięcia, dojrzałość i obrazowość języka, panowanie nad całością materii (wszystko się zgadza, wszystkie wątki zbiegają się logicznie) to jego stałe zalety”. „DER SPIEGEL”


SEBASTIAN FITZEK, z wykształcenia prawnik, z doświadczenia radiowiec – dyrektor programowy największych niemieckich stacji, dziś jest megagwiazdą niemieckiej literatury. Wszystkie książki Fitzka są przez wiele miesięcy na 1. miejscu list bestsellerów „Der Spiegel” i osiągają milionowe nakłady. Kilka zekranizowano.
Nawet na zdominowanych przez anglojęzycznych autorów rynkach Wielkiej Brytanii i USA Fitzek jest w czołówce.
„The Times” nazwał go „mistrzem psychologicznej gry”.
Jego najnowsza powieść Przesyłka (polskie wydanie lipiec 2017) to od października 2016 numer 1 listy „Der Spiegel”.

Rzeczywistość Fitzka jest niewyobrażalna, nieprzewidywalna – mogłoby się zdawać, że z horroru. Ale wywołuje ona tak mocne wrażenie właśnie dlatego, że jest absolutnie logiczna i prawdziwa.

„Thrillery są zwierciadłem społeczeństwa. Pokazują zwykłych ludzi zaatakowanych przez niezwykłe sytuacje. Często muszę wręcz łagodzić okrucieństwo świata, żeby czytelnik mi uwierzył”. SEBASTIAN FITZEK