Strona główna Aktualności Weekend z „Doborową ósemką Anny C.” Sophie Hénaff

Weekend z „Doborową ósemką Anny C.” Sophie Hénaff

0
PODZIEL SIĘ

Weekend z "Doborową ósemką Anny C." Sophie HénaffJeżeli dzisiaj jest piątek, to zaczynamy weekend z „Doborową ósemką Anny C.” Sophie Hénaff

Anna Capestan, to jedna z najzdolniejszych funkcjonariuszek paryskiej policji. Niestety, popełniła błąd i została zawieszona na pół roku. W tym czasie rozpadł się też jej związek, więc „siła złego na jednego” – jakby to powiedziało porzekadło. Wreszcie, w samym środku lata, Anna zostaje wezwana do swego dowództwa. Szefowie mają dla niej propozycję nie do odrzucenia: zachowa swoje stanowisko, przewina, za którą ją zawieszono nie zostanie wpisana do akt, ale musi objąć nowy oddział. Bardzo osobliwy, trzeba dodać, bo złożony z samych „policyjnych odpadów” – różnych frajerów, pechowców i ludzi sprawiających kłopoty. Jest ich w sumie czterdzieścioro, a ilu przyjdzie w końcu do pracy?

Chyba tytuł może coś o tym powiedzieć. Przez cały weekend będziemy Was zachęcać do czytania tej powieści. Charaktery są barwne, postaci krwiste, książka jest pełna humoru i celnych obserwacji.

Czy oddział Anny C. będzie w ogóle miał jakieś wyniki? Pozornie jest skazany na porażkę, a zajmować ma się niewyjaśnionymi i odłożonymi na półkę sprawami. Jak zatem pójdzie nietypowym śledczym? Oto jest pytanie!

W ciągu weekendu zaprezentujemy Wam fragment powieści, recenzję i zorganizujemy konkurs, w którym do wygrania będzie książka Sophie Hénaff.

Zaglądajcie do nas, zapraszamy wraz z Wydawnictwem Amber.