Strona główna Nasze patronaty Val McDermid, Trujący ogród

Val McDermid, Trujący ogród

0
PODZIEL SIĘ

Prószyński i S-ka gwarantuje dobrą lekturę albo zwraca pieniądze!

 

21 marca do księgarń trafi nowa książka szkockiej autorki kryminałów Val McDermid ? ?Trujący ogród?. Książka oznaczona będzie promocyjną nalepką ?Gwarancja dobrej lektury albo zwrot pieniędzy?. Akcja wydawcy ma na celu pomóc czytelnikowi  w wyborze książki, a jednocześnie zagwarantować pełne zadowolenie z decyzji o jej zakupie.
Pierwszym tytułem, który został wyselekcjonowany i oznaczony specjalną naklejką jest ?Trujący ogród?, nowy kryminał szkockiej pisarki Val McDermid. Jej powieści przetłumaczono na kilkadziesiąt języków i  sprzedano w milionach egzemplarzy. Val McDermid jest laureatką licznych międzynarodowych nagród, między innymi CWA Gold Dagger za najlepszą powieść kryminalną roku i LA Times Book of the Year. ?Trujący ogród? to piąta po ?Syrenim śpiewie?, ?Krwawej bliźnie?, ?Ostatnim kuszeniu? i ?Żądzy krwi? część cyklu z Tonym Hillem i Carol Jordan.

Akcja ?Trującego ogrodu? rozpoczyna się kiedy umiera Robbie Bishop, genialny rozgrywający drużyny futbolowej Bradfield Victoria. Kiedy okazuje się, że został otruty rzadką toksyną, wybitny profiler Tony Hill i nadinspektor Carol Jordan stają przed poważnym zadaniem odnalezienia zabójcy działającego z ukrycia. Sprawę komplikuje zamach bombowy na stadionie Victorii, w którego wyniku zniszczona zostaje cała trybuna dla VIP-ów. Ginie kilkadziesiąt osób. Ale to nie koniec morderstw. Czy te zbrodnie się łączą, czy atak terrorystyczny jest tylko zbiegiem okoliczności? Poszukiwanie odpowiedzi na to pytanie utrudnia detektywom jednostka antyterrorystyczna, która podważa prawo policji do rozwikłania tej sprawy.Powieść ?Trujący ogród? ukaże się 21 marca.

http://kultura.onet.pl/wiadomosci/proszynski-i-s-ka-gwarantuje-dobra-lekture-albo-zw,1,5447828,artykul.html