Strona główna Aktualności „Gotenhafen”- Weekend z Izabelą Żukowską i trylogią o komisarzu Thiedtke

„Gotenhafen”- Weekend z Izabelą Żukowską i trylogią o komisarzu Thiedtke

0
PODZIEL SIĘ

Dzisiaj drugi dzień weekendu z gdańską trylogią kryminalną Izabeli Żukowskiej. Przedstawiamy drugą część trylogii o komisarzu Thiedtke „Gotenhafen”.

Pierwszy do świadomości zaczął przedostawać się ból

Emerytowany komisarz Franz Thiedtke budzi się w pokoju hotelowym w towarzystwie nieznanego sobie trupa. Jest jesień 1943 roku. W Gdyni stacjonują hitlerowskie okręty wojenne, z miasta wysiedlono Polaków, a gdyńską stocznię zamieniono w oddział niemieckiej stoczni w Kilonii. Ale Franz Thiedtke nie pamięta ani pokoju hotelowego, ani morderstwa, ani tego, jak Gdynia stała się Gotenhafen. Czy oskarżony o morderstwo i pozbawiony pamięci zdoła dotrzeć do prawdy?

Kontynuacja znakomitego „Teufela”, w której spotykamy dobrze znanych bohaterów – przede wszystkim Franza Thiedtke, ale i nowych, jak polska lekarka Helena Kamieńska, której mąż zaginął w początkach wojny, lecz ona nie wierzy w jego śmierć i wciąż na niego czeka. Tylko Helena uwierzy komisarzowi na tyle, by mu pomóc, on z kolei zaufa lekarce i tę pomoc przyjmie. Ta decyzja sprowadzi na nich wielkie, śmiertelne niebezpieczeństwo.

 

„Gotenhafen” to sensacyjna opowieść w wojennej scenerii. Jeszcze może nie jest to tak oczywiste, wszak terror trwa, ale III Rzesza powoli chyli się ku upadkowi i gdzieniegdzie jest już to widoczne. Cokolwiek jednak by się nie działo, Thiedtke, jak zawsze, poprowadzi swoje śledztwo…

Powieść „Gotenhafen” ukaże się na początku marca 2016 nakładem wydawnictwa Oficynka

Izabela Żukowska – autorka kryminałów historycznych, absolwentka Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich na Wydziale Nauk Społecznych KUL. Od lat związana z Polskiem Radiem, obecnie z Redakcją Muzyczną Programu I. Współpracowała z miesięcznikiem „Kino”, kwartalnikiem „Media i medioznawstwo” oraz firmą Agora S.A. Współwłaścicielka Sztuki Pisania – szkoły dla osób chcących doskonalić swój warsztat pisarski.