Strona główna Aktualności Dzisiaj premiera: Milczenie śniegu Ragnara Jónassona

Dzisiaj premiera: Milczenie śniegu Ragnara Jónassona

0
PODZIEL SIĘ

Dzisiaj premiera: Milczenie śniegu Ragnara Jónassona

Dzisiaj premiera: Milczenie śniegu Ragnara Jónassona

Piąty tom serii rozpoczętej bestsellerem nr 1 Amazonu Milczenie lodu.

A my od razu zapowiadamy nasz weekend z tą powieścią – od piątku u nas liczne niespodzianki. Zaglądajcie, będzie można wygrać książkę i dowiedzieć się o niej więcej. Nie ukrywamy, że seria z Arim Thórem Arasonem skradła nasze serce. Opowiemy Wam dlaczego.

A teraz parę informacji od Wydawcy:

„Żaden kraj w skandynawskich kryminałach noir nie jest tak zimny, pusty i posępny, jak Islandia. A żaden autor nie oddaje tego tak sugestywnie i przerażająco jak Jónasson”.
„The Times”

„Nastrojowy skandynawski noir z nowoczesnym bohaterem i klasyczną detektywistyczną zagadką”.
„New York Times”

Ari Thór Arason – młody policjant, który równie często jak ze zbrodnią, musi walczyć z samym sobą. Chciał zostać filozofem, żeby lepiej zrozumieć świat. Potem teologiem, żeby odnaleźć wiarę, którą stracił po śmierci rodziców. Został policjantem, żeby znaleźć sprawiedliwość. Pierwszą pracę dostał w Siglufjörður, odciętym od świata, pogrążonym w mroku arktycznej nocy miasteczku na północy Islandii. Choć nie jest to dobre miejsce dla kogoś, kto nie ma zbyt grubej skóry. A teraz ma rozwiązać ponurą zagadkę w miejscu jeszcze bardziej złowieszczym… Pod urwiskiem w opuszczonej wsi znaleziono ciało młodej kobiety. Skoczyła? Czy coś straszniejszego stało się pod starą latarnią morską i samotnym domem na odległym skalnym klifie? Ari Thór odkrywa, że kobieta mieszkała tu w dzieciństwie. I że dwadzieścia pięć lat wcześniej jej matka i pięcioletnia siostra zginęły pod tym samym klifem… W wyludnionej wsi wciąż mieszka kilka osób. Wszyscy znali rodzinę ofiary. I wszyscy coś ukrywają. Nawet gdy ginie kolejny człowiek. Jutro wigilia. A Ari Thór rozpoczyna samotny wyścig z czasem, by odkryć prawdę, zanim dawne winy zrodzą nową zbrodnię…

Materiały prasowe wydawcy Wydawnictwa AMBER – dziękujemy!

O poprzedniej części, Milczeniu czasu, u nas TUTAJ