Strona główna Aktualności Dzisiaj premiera – Ian Rankin Nawet zdziczałe psy

Dzisiaj premiera – Ian Rankin Nawet zdziczałe psy

0
PODZIEL SIĘ
Dzisiaj premiera - Ian Rankin Nawet zdziczałe psy
Ian Rankin Nawet zdziczałe psy

Dzisiaj premiera – Ian Rankin Nawet zdziczałe psy

19 lipca ma premierę oczekiwana, kolejna już powieść, z serii o edynburskim detektywie Johnie Rebusie. Ian Rankin oddaje nam w ręce swoją nową książkę pod intrygującym tytułem Nawet zdziczałe psy.

Co nas czeka tym razem?

Wydawca tak opisuje tę pozycję:

Nowa powieść dwukrotnego zdobywcy NAGRODY DAGGER, przyznawanej przez amerykańskie stowarzyszenie autorów powieści kryminalnych.

John Rebus nie jest stworzony do bycia emerytem. Kiedy więc Siobhan Clarke prosi go o pomoc w rozwiązaniu sprawy zagadkowego morderstwa starszego prawnika, nie waha się ani chwili. Zdaniem policji David Minton padł ofiarą włamywaczy. Inspektor Clarke ma jednak co do tej hipotezy duże wątpliwości. Fakt, że z domu prawnika nie zniknął żaden wartościowy przedmiot, a także znaleziony przy ciele Mintona list z pogróżkami, zdają się jednoznacznie wskazywać, że mężczyzna nie zginął przez przypadek. Tymczasem w innej części Edynburga znaleziona zostaje kolejna ofiara, a okoliczności śmierci wskazują na tego samego sprawcę. Clarke i Rebus muszą połączyć rozrzucone tropy, by rozwiązać zagadkę. W śledztwie pomaga im Malcolm Fox.

Parę słów o autorze: Ian Rankin urodził się w 1960 roku, jego życiorys jest bardzo barwny – dość powiedzieć, że był już świniopasem, poborcą podatkowym, a nawet muzykiem punkowym (tak przynajmniej podaje Wikipedia). Jego najbardziej znanym cyklem powieściowym jest ten o inspektorze Johnie Rebusie. Liczy 21 części, cztery zostały sfilmowane, a większość z nich toczy się w Edynburgu.

Fragment powieści Iana Rankina Nawet zdziczałe psy można przeczytać TUTAJ

Inne książki Rankina TUTAJ

Materiały prasowe Wydawnictwa Albatros