Strona główna Aktualności Dziś premiera: Antti Tuomainen „Człowiek, który umarł”

Dziś premiera: Antti Tuomainen „Człowiek, który umarł”

0
PODZIEL SIĘ

Dziś premiera: Antti Tuomainen „Człowiek, który umarł”No, dzisiaj mamy dla Was naprawdę coś! Kryminał inny niż wszystkie. Przewrotną powieść kryminalną, w której ofiara sama szuka swojego zabójcy!

Jaakko Kaunismaa, 37-letni przedsiębiorca, zaczyna odczuwać niepokojące objawy: nudności, zawroty głowy, ataki kaszlu i bóle. Lekarz, do którego się zwraca, informuje go, że wkrótce umrze.

Kolejne badania wykazują, że Jaakko od dłuższego czasu był narażony na działanie trucizny. Innymi słowy: ktoś go morduje, bez pośpiechu i bez litości.

Wszystko wskazuje na to, że to żona, którą nakrywa z kochankiem. A może konkurenci w interesach?

Od dziś w księgarniach!

Antti Tuomainen (ur. 1971 r. w Helsinkach), fiński pisarz, autor siedmiu powieści kryminalnych, których tłumaczenia ukazały się w 27 krajach. Zanim poświęcił się karierze literackiej, pracował w agencjach reklamowych jako copywriter. Debiutował w 2006 r. Międzynarodowy rozgłos przyniosła mu wydana w 2011 r. powieść Uzdrowiciel, która zdobyła tytuł Najlepszej Fińskiej Powieści Kryminalnej i była nominowana do prestiżowej skandynawskiej Nagrody Szklanego Klucza. Kolejna, Czarne jak moje serce, została uznana przez fińskich czytelników za najlepszy kryminał ostatniej dekady i sfilmowana przez fińskiego producenta Making Movies LTD. Obecnie Tuomainen razem z żoną mieszka w Helsinkach, a kiedy nie pracuje nad nowymi powieściami, pisze opowiadania i artykuły dla prasy.