Strona główna Nasze patronaty Adam Węgłowski, Przypadek Ritterów

Adam Węgłowski, Przypadek Ritterów

0
PODZIEL SIĘ

Czy coś łączy dwie kobiety odnalezione martwe w różnych rejonach Austro-Węgier? Czy w podrzeszowskiej Lutczy żydowska rodzina dokonała makabrycznego, rytualnego mordu? Czy był on elementem większego zbrodniczego procederu?

W latach osiemdziesiątych XIX wieku sprawa ta długo bulwersowała galicyjskich polityków, dziennikarzy i środowisko lekarskie.
W Przypadku Ritterów własne śledztwo w sprawie zbrodni w Lutczy prowadzi znudzony bogaty panicz Kamil Kord. Jednak nie jest przygotowany na to, czego dowie się o otaczającym świecie, o bliskich i o sobie samym.

 

 

W co warto wierzyć? Co jest prawdą, a co manipulacją ? Żyd wycinający płód z ciała ofiary, mroczne gry tajnych służb Austro-Węgier i Rosji, niezawisłość ówczesnych sądów i dziewiętnastowieczne metody śledcze, siła miłości ponad społecznymi podziałami? Czy detektywa amatora nie odciągnie od sedna sprawy antysemityzm mistrza Matejki, badanie hebrajskiego zaklęcia ze Szczerbca bądź tropienie zaginionego dzieła Wita Stwosza? A może Kordowi przyjdzie z pomocą Mark Twain?

Zapraszamy Was do przeczytania powieści Przypadek Ritterów. Już wkrótce na naszej stronie wywiad z autorem książki. Kolejnej, doskonałej pozycji na koncie wydawnictwa Szara Godzina.