Strona główna Aktualności Policjanci i naukowcy na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu

Policjanci i naukowcy na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu

0
PODZIEL SIĘ

Uwaga, wszyscy, którzy wybierają się na MFK. Organizatorzy przygotowali kilka bardzo atrakcyjnych punktów programu.

W piątkowy wieczór policjantom z Komendy Wojewódzkiej Policji Klossowi i Małej będzie towarzyszył jeden z czołowych polskich specjalistów w zakresie profilowania nieznanych sprawców przestępstw – Jan Gołębiowski. Na spotkaniu odtworzymy wycinek prawdziwego życia komendy: profiler będzie miał za zadanie pomóc policjantom w śledztwie, którego scenariusz powstał we współpracy policji i pisarzy.

Ale to niejedyny stały punkt MFK: jak co roku MFK odwiedzą naukowcy. Tym razem w ramach panelu „Nauka w praktyce śledczej” Kierownik wrocławskiej Pracowni Toksykologii Sądowej dr n. med. Marcin Zawadzki oraz dr hab. prof. nadzw. UWr. Maciej Szostak opowiedzą o zagadkach toksykologii. Spotkanie poprowadzi Sebastian Zakrzewski.

Dla pasjonatów nauki mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość: we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim organizujemy sesję naukową „Gatunki literatury kryminalnej: tradycja, współczesność, ewolucja, perspektywy rozwoju”. Swoje wystąpienia wygłoszą na niej specjaliści ze świata nauki. Więcej informacji na temat sesji na stronie MFK: http://bit.ly/1eJcrct.

Zapraszam również do odwiedzenia strony internetowej MFK Wrocław 2013 oraz Facebooka festiwalu.