Strona główna Aktualności Kontynuacja ?Lśnienia? we wrześniu w polskich księgarniach!

Kontynuacja ?Lśnienia? we wrześniu w polskich księgarniach!

0
PODZIEL SIĘ

 

24 września, w dniu światowej premiery najnowszej powieści mistrza horroru zatytułowanej ?Doktor Sen?, książka pojawi się również w polskich księgarniach!

 

Powieść ?Doktor Sen? to kontynuacja jednej z najbardziej znanych powieści Kinga ? ?Lśnienia?.  Pamiętacie małego chłopca obdarzonego niezwykłą mocą? Chłopca nękanego przez duchy? Chłopca uwięzionego w odludnym hotelu wraz z opętanym ojcem?  W powieści ?Doktor Sen? spotkacie go ponownie już jako dorosłego mężczyznę. Nękany przez mieszkańców hotelu Panorama, w którym jako dziecko spędził jedną straszliwą zimę, Dan przez dziesięciolecia błąka się po Ameryce, usiłując zrzucić z siebie odziedziczone po ojcu brzemię beznadziei, alkoholizmu i przemocy. Ostatecznie odnajduje swoje miejsce w małym miasteczku w New Hampshire, we wspierającej go grupie Anonimowych Alkoholików i w domu opieki, gdzie zachowana z lat dzieciństwa resztka mocy pozwala mu nieść ulgę umierającym w ostatnich chwilach ich życia. Staje się znany jako ?Doktor Sen?.

 

Kiedy Dan poznaje efemeryczną Abrę Stone, jej nadzwyczajny dar budzi drzemiące w nim demony i każe mu stanąć do boju o jej duszę i przetrwanie. To epicka batalia między dobrem i złem, krwawa, pełna rozmachu opowieść, która zachwyci miliony miłośników ?Lśnienia? i zadowoli każdego, kto dopiero teraz wkracza w świat tej już klasycznej pozycji w dorobku Kinga.

 

Powieść ?Doktor Sen? ukaże się nakładem Prószyńskiego i S-ki.